REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Memiş: Palavra bu memlekette baştacı oldu!

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Başkanı Kemal Memiş, düzenlenen kahvaltı programında Gebze basını ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında Başkan Memiş, parti çalışmalarını anlatarak yönetimini tanıttı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Başkanı Kemal Memiş
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Başkanı Kemal Memiş

Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha önce düzenlenmesi planlanan basın toplantısında Gebze basını ile bir araya gelmenin önemine vurgu yapan DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş, yaptığı açıklamalarda, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yapılan çalışmalar hakkında kullandığı ‘sessiz devrim’ söylemlerini eleştirerek, ‘’Yeri geldiği zaman hakikati ifade etmek lazım, palavra bu memlekette baş tacı oldu. Gündem değiştirme, yalancı gündemler oluşturma bunlar karın doyurmuyor, keşke öyle bir devrim olsa, inanmıyoruz öyle bir devrim yok.’’ dedi.      

OLASI BİR SEÇİME KATILMAYA HAKKI VAR

DEVA Partisi’nin 9 Mart 2020 tarihinde kurulduğuna vurgu yapan Başkan Kemal Memiş, hızlı bir ivme ile tüm Türkiye’de il başkanlarının atamalarının gerçekleştiğini söyledi. Toplanan verilere göre, DEVA Partisi’nin olabilecek bir erken seçimde, seçime katılmaya yasal haklarının olduğunu vurgulayan Memiş, partinin programında yer alan ön söz kısmını okuyarak, DEVA Partisi’nin değerlerini anlattı. DEVA Partisi’nin hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve basın özgürlüğüne önem verdiğini ifade eden Memiş, ‘’DEVA Partisi, herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam standartlarına ulaştığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzurla yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.’’ dedi.

İLKELERE BAĞLI KALACAK

DEVA Partisi’nin ortaya koyduğu ilkelerin, herkesin özlemini duyduğu, Türkiye’ye yaraşır ilkeler olduğunu söyleyen Memiş, ‘’Partimiz bu ilkeler doğrultusunda kurulmuştur. Partimiz, tüm karar alma ve uygulamalarında şeffaflık, hesap verebilirlik, çoğulculuk, katılımcılık, istişareye ve ortak akla uygun yönetim gibi birçok alandaki ilkelere bağlı kalacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda amacımızı gerçekleştirmek için tüm vatandaşlarımıza söz veriyoruz. Partimizin bu önsözü bizi çok güzel bir şekilde anlatıyor ve özetliyor.’’ açıklamalarında bulundu.

‘’DEVA PARTİSİ DE O DEĞERLERİ ESAS ALMAKTADIR’’

Parti programı hazırlanırken, halkın her alanında yer alan kişiler ile hazırlandığını ifade eden Başkan Memiş, ‘’Parti programımızı hazırlarken, tamamen Türkiye gerçekleri ve evrensel dünya değerleri ile örtüşecek bir yol haritası ortaya koyduk. Parti kurucularımız, memleketin her tarafından her düşünce kalıbına dayanan insanlardan müteşekkil. Türkiye’nin ihtiyacı olan değerler neyse, DEVA Partisi de o değerleri esas almaktadır.’’ şeklinde konuştu.

İLK ADIM ÖNEMLİ

9 Mart tarihinde partinin 1. Kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirten Memiş, ‘’Şu an hızlı bir şekilde teşkilatlanmalarımızı, örgütlenmelerimizi tamamlıyoruz. Türkiye siyaset sahnesine, inşallah ilk seçimde başarı ile çıkmayı hedefliyoruz. Gebze olarak, 19 Ekim’de bir atamamız olmuştu. Akabinde, kurucu yönetim çalışması yaptık. Partimizde gönüllük diye bir kavram var, bazı partilerin ‘gönül belediyeciliği’ diye kullandığı söz sloganik bir şekilde kalsa da bizde gerçekten bunu uygulamaya çalışıyoruz. Biz burada liyakat dediğimiz olayı, daha farklı çalışmalara başlarken ilk adımda bu ilkeleri uygulamaya gayret ediyoruz. Çünkü her şey ilk adımla başlar. İlk attığınız adım nasıl başlarsa birçok şeyde böyle gidiyor. Dolayısı ile bir parti ilk kurulduğu günlerde, ortaya koyduğu ilkeler doğrultusunda bir adım atıyor ve buna yönelik bir eylem çalışması yapmaya gayret ediyorsa, bilin ki o partinin gidişatı iyi olacaktır. İlkeleri doğrultusunda bir yol tutuşu olacaktır. Atamamızdan sonra, partiye müracaatını yapmış arkadaşlarımızın bilgileri üzerinden istişarelerde bulunarak bu arkadaşlarımızla görüştük. Yapılan çalışmalar sonucunda, 8 Kasım’da kongreye gittik, birkaç arkadaşımız affını istedi onun dışında kalan arkadaşlarımız, seçilmiş liste olarak Gebze siyasetinin sahnesine çıktılar.’’ dedi.

‘’6. AYIMIZI DOLDURMAK ÜZEREYİZ’’

DEVA Partisi yöneticilerinin çoğunluğunun hem alaylı hem de mektepli olduğunu ifade eden Memiş, ‘’Bizde görev alacak arkadaşlarımızdaki temel kriterlerden birkaç tanesi, iyi insan olması, işinde gücünde, kendine faydası olan bir insan ve parti çalışmalarına uygun, aynı çatı altında birlikte takım çalışmasını yapabilecek uygunlukta olmasıdır. Bu arkadaşlarımızla biz yola çıktık ve 6. ayımızı doldurmak üzereyiz.’’ açıklamalarında bulundu.

‘’İNANMIYORUZ ÖYLE BİR DEVRİM YOK’’

DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş, yaptığı açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gelen sorular üzerine, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yapılan çalışmalar hakkında, ‘sessiz devrim’ söylemini eleştirerek; ‘’Arkadaş keşke sessiz devrim yapsa. Seçilmiş ve herkesin belediye başkanı, yapacağı her icraat zaten yapması gereken görevleri, vazifeleridir. Yapacağı zaman da bunu bizim paralarımızla, vergilerimizle yapıyor. Bizim cebimizden çıkan para ile bizim adımıza hizmet ediyor. Dolayısı ile bunları yapması çok güzel bir şey, keşke yapsa ama maalesef gerçek böyle değil. Yani sessiz devrim var da Gebze’nin trafiği Ahmet Penbegüllü Bulvarı’ndan başlıyor, çatal gibi dağılarak kendi makamına kadar gidiyor. Bu mu devrim? Ya da hafta sonu insanlar sokaklarda yok onu sessizlik olarak algılıyor. Eğer sessiz devrim varsa, hakikaten çıksın hep beraber gezelim. Sokak ne diyor, trafikten mustarip olan vatandaş ne diyor, imardan mustarip olan ne diyor, işi gücü sıkıntıda olan insan ne diyor, belediye hizmetleri anlamında şikayetleri olanlar neler söylüyor bir dinleyelim onları. Devrim neymiş hakikaten bizde öğrenmek istiyoruz. Yeri geldiği zaman hakikati ifade etmek lazım, palavra bu memlekette baş tacı oldu. Gündem değiştirme, yalancı gündemler oluşturma bunlar karın doyurmuyor, keşke öyle bir devrim olsa, inanmıyoruz öyle bir devrim yok.’’ dedi. Diğer soruları da yanıtlayan Memiş, mahalle temsilciliklerinin atamalarını yaptıklarını ifade ederek köy programlarına devam edeceklerini söyledi. Üye çalışmalarından söz eden Memiş, şuan partilerine transfer yapmadıklarını ancak ilerleyen zamanlarda transferlerin yapılabileceğini ifade etti. Planlanan çalışmalar arasında Gebze Çalıştayı olduğunu ifade eden Memiş, ramazan ayı sonrasında vatandaşlar ile bir araya gelerek, bu çalışmanın yürütüleceğini vurguladı.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu