REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

YSK Gelecek Partisi’ne seçim vizesi verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde, 6 Haziran’da yapılacak belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimine, Gelecek Partisi’nin de katılabileceğine karar verdi. Bu kararla seçime katılabilecek siyasi parti sayısı 19’dan 20’ye çıktı.

Ahmet Davutoğlu’ndan tam kapanma çağrısı

YSK, Güney beldesindeki seçimlere katılma yeterliliğine sahip 19 siyasi partiyi, 24 Mart tarihli kararıyla belirlemişti. ‘Teşkilatlanma koşulunu sağlamadığı’ gerekçesiyle Gelecek Partisi listede yer almadı. Parti yetkilileri bazı ilçelerin kongre sonuçlarının ilçe kaymakamlıklarına geç bildirilmesi veya bazı kaymakamlık ve valilik il sivil toplum müdürlüklerinin sonuçları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na zamanında bildirmemesinin, bu sonuca sebebiyet vermiş olabileceğini belirterek YSK’ya itiraz etti. YSK partinin itirazı üzerine, kongre evraklarını Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na 31 Mart’ta gönderdi. Yeniden değerlendirme yapılarak, partinin teşkilat kütüğünün gönderilmesi talep edildi. Gelecek Partisi’nin seçime katılmak için gereken teşkilatlanmayı tamamladığı belirlendi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu