REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Davutoğlu İktidara Seslendi: Yanlışlarınızın faturasını halka kesmeyin!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ramazan ayı boyunca kısmi kapanma tedbirlerini eleştirdi. Davutoğlu, “Günü değil, canı kurtarın! Yanlışlarınızın faturasını vatandaşa kesmeyin!” diye seslendi.

Ahmet Davutoğlu’ndan tam kapanma çağrısı
Ahmet Davutoğlu’ndan tam kapanma çağrısı

Ahmet Davutoğlu’nun resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Günü değil, canı kurtarın! Yanlışlarınızın faturasını vatandaşa kesmeyin! Almak zorunda kalacağınız kapsamlı kapanma kararını gecikmeden alın ve kapanma süresince şu 4 tedbiri hayata geçirin!

1- Esnafımızın kira ve tüm faturaları devlet tarafından karşılanmalı, 5000 TL’den az olmamak üzere ciro kaybı desteği verilmelidir.

2- Hasat dönemine giren çiftçilerimize özel bir uygulama yapılmalı; ayrıca mazot, gübre ve yem ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmalıdır.

3- İşçilerimiz için kısa çalışma ödeneği derhal tekrar başlatılmalıdır.

4- İşsizlere ve sosyal yardıma muhtaç kesimlere açlık sınırı olan 2736 TL’den az olmamak üzere hane başı yardım yapılmalıdır.

Bu tedbirler lütuf değildir. Sakın ha kaynak yok demeyin! 3-5 müteahhite peşkeş çektiğiniz, bir gecede merkez bankası başkanını değiştirerek hazineye yüklediğiniz miktarlar karşısında bu destekler devede kulaktır!”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu