REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

ASİAD Genel Başkanı Başaran: İş Dünyasının Birleştirici Dile İhtiyacı Var!

ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği ve TPP – Türkiye Patronlar Platformu Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, Hükümet’in iş dünyasına yaklaşımını değerlendirdi. “İş dünyası olarak haklı sebeplerle Hükümet’i zaman zaman eleştiriyoruz. Doğru ise doğru, yanlış ise yanlış diyoruz. Gönül isterdi ki, bariz hatalar hiç yapılmasa, her şey doğru olsa ama böyle bir şey mümkün değil. Bizler iş dünyası olarak, yanlış gördüğümüz bir konuyu haliyle gündeme getirmek ve uyarımızı yapmak zorundayız” dedi.

ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran
ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran

Hükümetlerin, Türkiye’de ve dünyada iş dünyası için her zaman önemli bir rol oynadığının altını çizen Başaran, iktidardaki siyasi parti hangisi olursa olsun, karar vericilerin iş dünyasını etkileyen kararlar verirken, hem kamunun hem de özel sektörün çıkarlarını gözetmek durumunda olduklarını ifade etti. “İş dünyası açısından hükümet ile ilişkiler, kişisel ilişkilerin çok ötesinde bir alandır” diyen Başaran şöyle devam etti:

Türkiye Ancak Üretimle Şahlanabilir

Hükümetin, diğer siyasi partilere karşı takındığı sert, ayrıştırıcı ve soğuk dili eleştiren ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, “İş dünyası köstek değil, destek istiyor” dedi. Başaran şunları kaydetti:

“Hükümet, keşke ayrıştırmacı bir dil yerine, bütünleştirici ve birleştirici bir dil kullansa. İş dünyasına bu mânâda moral ve motivasyon kaynağı olsa, eminim ki her şey çok daha farklı olur. Gerginlikler yerine uzlaşmacı bir zemin oluşturulmasının kaybedeni olmaz, aksine kazananı olur.

Türkiye’nin ilerlemesi üretime bağlıdır. Üretim teşvik edilmeli. Üreticilerin sorunlarına el atılmalı. Devletin desteği üreticilere hissettirilmelidir. Teşvikle desteklenen, sorunlarına tarafsızca çözüm getirilen, devletin tüm imkan ve olanaklarıyla desteklediği sürdürülebilir güçlü bir üretim zemininde, yatırımlar, ilave yatırımlar ve yabancı sermaye yatırımları yapılır, yapılmaya devam eder.

Türk insanımız, girişimcilerimiz, iş insanlarımız motive edildikleri sürece fazlasıyla müteşebbistir. Bu çok önemlidir. Taş verseniz suyunu çıkarır. Geçmişte mucizeler yaratmıştır. Dolayısıyla girişimcilerimiz, iş insanlarımız için motivasyon ve destek fevkalâde önemlidir ve bunun en büyük kaynağı şüphesiz devletimiz, hükümetimiz olmalıdır.

Gölge Etme Başka İhsan İstemem

Iş dünyasının önünün açılarak, ayrımcılık ve kayırma gözetmeksizin birleştirici, bütünleştirici bir zeminde tüm desteğiyle devletin iş insanlarımızın arkasında olması üretimi destekler, Türkiye’yi kalkındırır. Türkiye’nin şahlanması ancak ve ancak üretimle mümkündür. Üretim de birleştirici, bütünleştirici bir zeminde şahlanır.

Sonuç olarak Hükümet, önce takındığı sert dili yumuşatmalı; ayrıştıran, bölen tavrını bütünleştiren, birleştiren, koruyan bir noktaya taşımalıdır. Bu olursa bizim girişimcimiz, iş insanımız da ‘Gölge etme, başka ihsan istemem’ diyerek Türkiye’yi şahlandırmaya var gücüyle devam edecektir.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu