REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Kocaeli Müftülüğünden sokak hayvanlarına şefkat eli

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde, Müftülük ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sokak hayvanları için camilerin bahçelerine mama kapları konuldu.

“Cami ve Hayvan Sevgisi” sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik başlatılan proje kapsamında, Kocaeli ve ilçelerdeki camilerin bahçelerine sokak hayvanları için mama ve su kabı yerleştirildi.

Karamürsel Karabali Cami imamı Fazlı Biçer, yaptığı açıklamada, projeyle sokak hayvanlarına yemek ve su imkanı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

 Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini vurgulayan Biçer, “Bu projeyle gıda israfının önüne geçilmesi, sokak hayvanlarının bakımının sağlanması ve sokak hayvanların durumu hakkında bir farkındalık oluşturmak istedik.” dedi.

Salgın tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanların aç kalmaması için mücadele ettiklerini aktaran Biçer, tüm varlıklara merhamet ve sevgiyle yaklaşılması gerektiğine işaret etti.

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde, sokak hayvanları için camilerin bahçelerine mama kapları konuldu. ( Melih Palas – Anadolu Ajansı )

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu