REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Röportajlar

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel: Gebze Halkını Geçim İttifakı’na Davet Ediyoruz

Yaşanan geçim sıkıntısına farkındalık oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına Geçim İttifakı kampanyasıyla birlikte; esnafla, işçilerle, işsizlerle, memurlarla, sanayicilerle, çiftçi ve besicilerle, işverenlerle; ülkemizde geçim mücadelesi veren herkesle ittifak yapıyoruz. Görüşü ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun bütün insanlarımızı Geçim İttifakı’na davet ediyoruz.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel ile röportajımız Ramazan ayının ilk gecesine denk geldi. Tüm Gebzelilerin Ramazan-ı Şerifini kutladığı açılış mesajında Türel, pandemi sebebiyle Ramazan ayının hüzünlü geçtiğini ifade etti. Gebze halkına hayırlı bir Ramazan ayı dileyen Mustafa Türel şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da günahlardan arınma ayı olan Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ederim. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerin ve musibetin ortadan kalkması noktasında mübarek Ramazan ayının vesile olmasını murâd ediyoruz. Gebze’de Ramazan, maalesef son iki yıldır hüzünlü geçmekte. Çünkü bizim inancımız gereği Ramazan’ın uhreviyatıyla insanlarda bir sıcaklık, samimiyet ve yakınlaşma oluşuyordu. Son iki yıldır, teravih namazları da dahil insanların bu mânâda bir araya gelişi eksik kalıyor. Bu bizim için çok hüzünlü ve sıkıntılı bir durum. Bizim beklentimiz Ramazan-ı Şerifi hep birlikte, kardeşlik havasında yaşamak idi. Dolayısıyla bu sıkıntılı günlerin bir an evvel ortadan kalkması için dua ediyoruz.”

Gebze’nin Sıkıntıları Saymakla Bitmez

Gebze’nin yaklaşık 15 yıldır aynı iktidardan farklı belediye başkanlarının yönettiği bir şehir olduğunu söyleyen Mustafa Türel, “Gebze’nin sıkıntıları saymakla bitmez” dedi ve bitmek bilmeyen trafik sorununa işaret etti. Asfaltlama çalışmalarını ise ‘yamalama çalışmaları’ olarak nitelendiren Türel, geçmişte Gebze’nin çok su sıkıntısı çektiğini vurguladı. Yumrukaya Çeşmesi’nde oluşan su sıralarından da söz eden Türel, nihayetinde yapılan birtakım anlaşmalar ile çalışmaların başladığını sözlerine ekledi.

Galericiler Sitesi projesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Millet Bahçesi projesinin hemen yanına yapılmasıyla ilgili gerekli itirazları yaptıklarını belirten Mustafa Türel, Gebze’nin nefes almaya ihtiyacı olduğunu ifade etti. Sosyal alanların olmadığını söyleyen Türel, şöyle devam etti:

“Günlük nüfusu bir buçuk milyonu bulan Gebze’de, insanların akşam eve geldiklerinde nefes alabilecekleri, aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri sosyal alanlar bulunmuyor. Bu noktada ciddi sıkıntılarımız var.”

Gebze Esnafından İç Sızlatan Yardım Çağrıları Aldık

Gebze esnafının sorunlarına da değinen Mustafa Türel, verilen desteklerin esnafın nefes alması için yeterli gelmediğini belirtti. Yaptıkları esnaf ziyaretlerinde iç sızlatan yardım çağrıları aldıklarını ifade eden Türel, şunları kaydetti:

“Ben de bir esnafım. 500, 750 ya da 1000 lira gibi rakamlarla bir destek söz konusu. Birkaç hafta önce çarşı esnafına gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, 20 bin, 30 bin, 40 bin lira kira veren esnaflarımızla karşılaştık. Bu paraların karşısında verilen destekler çok komik kalıyor. Dükkanını kapatacağını söyleyen ve bu şekilde yürümediğini belirten çok esnaf var. Sanayi esnafı açısından kalabalık bir bölge olan Tatlıkuyu’daki esnaf ziyaretlerimizde ise içimizi sızlatan yardım çağrıları aldık.”

Hükümet’in yılbaşında vergilerin kolaylaştırılması ile ilgili bir takım yapılandırma destekleri çıkardığını söyleyen Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, “3-4 aydır kapalı olan, iş yapamayan esnaf bu yapılandırmayı nasıl ödeyecek?” diye sordu. Esnafın nefes alabilmesi için bu desteklerin yeterli olmadığını belirten Türel, bu konuda ciddi bir sıkıntının olduğunu sözlerine ekledi.

Gebze Halkını Geçim İttifakı’na Davet Ediyoruz

Yaklaşık iki hafta önce Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından kamuoyu ile paylaşılan Geçim İttifakı’nın, 104 Amiral’in yayınladığı bildiriyle aynı güne denk gelmesi sebebiyle gündeme kurban gittiğini ve insanlara yeterince ulaşmadığını söyleyen Mustafa Türel, Geçim İttifakı ile ilgili aşağıdaki metni okuyarak izleyicilerimize bilgi aktardı:

Hepimizin ortak bir derdi var. Evlerde kaynamayan tencerenin, ay sonunda gelen faturaların, ağır vergilerin, hayatı yaşanmaz kılan hayat pahalılığının ve ekonomik çıkmazların getirdiği; geçim derdi.

Bizler bu ortamda günümüzü kurtarmaya, geleceğimizi inşa etmeye çalışırken; yanlış ekonomi politikalarıyla hepimizi zor durumda bırakan iktidar, algı yönetimiyle de bizleri gerçek gündemlerimizden uzaklaştırmaya çalışıyor.

Son günlerde iktidarın seçim derdi güderek hepimizi içine çekmeye çalıştığı ittifak gündemini suni buluyor, bu gündeme dahil olmuyoruz. Saadet Partisi olarak ülkemizin asıl meselesi “Seçim değil, Geçim İttifakı” diyoruz.

Yaşanan geçim sıkıntısına farkındalık oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına Geçim İttifakı kampanyasıyla birlikte; esnafla, işçilerle, işsizlerle, memurlarla, sanayicilerle, çiftçi ve besicilerle, işverenlerle; ülkemizde geçim mücadelesi veren herkesle ittifak yapıyoruz. Görüşü ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun bütün insanlarımızı Geçim İttifakı’na davet ediyoruz.

Hayat pahalılığına,

Adaletsiz gelir dağılımına,

Üretmeyen ekonomiye,

İşsizliğe, ağır vergilere,

“Hayır!” diyen herkesle

Hepimizin gerçek gündemi için…

Geçim İttifakı’nda buluşuyoruz!

Beylikbağı ve Ulus Mahallelerinin Ciddi Sorunları Var

Son haftalarda Ulus Mahallesi Muhtarlığını ziyaret ettiklerini söyleyen Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, Beylikbağı ve Ulus mahallelerinde ciddi bir elektrik ve internet sıkıntısı olduğunu belirtti. Aynı bölgede başlayan Sarı Cami projesine de bir meydan projesi eklenerek bölgeye hitap eden daha ciddi bir projeye dönüştürülebileceğini söyledi.

Hali hazırda inşaatı devam eden metro projesinin, Gebze’deki önemli mahalleleri kapsamadığının altını çizen Türel, “Metro projesi öncesinde bu mahalleleri de kapsayacak bir hafif raylı sistem projesinin hayata geçirilmiş olması çok daha güzel olurdu” dedi.

Beylikbağı Tapu Sorunu Çözülmüş Değil

Beylikbağı bölgesindeki tapu çalışmalarının bir türlü bitmediğini vurgulayan Mustafa Türel, Ahmet Penbegüllü zamanında tapu işlemlerinin daha hızlı ve daha kolay yapıldığını hatırlattı. Bu sorunun neden hâlâ bitirilmediğini soran Türel, tapuyla ilgili yaşanan sıkıntıları şu şekilde ifade etti:

“Bildiğimiz kadarıyla tapular ada bazında veriliyor, yani ada veya parsel içerisindeki metrekarenin satışını yapıyorlar. ‘Şu 100 dönüm alan benim’ diyen bir vatandaşa o yüz dönümün tapusu verilmiyor, o alan içerisindeki belli bir metrekarenin satışı yapılıyor.”

Son dönemde gündemi meşgul eden ve halkın da tepki gösterdiği huzur hakkı konusunda düşüncelerini ifade eden Mustafa Türel, “Uzun yıllardır biliniyordu, fakat sosyal medyanın da etkisiyle artık daha fazla dillendirilmeye, ayyuka çıkmaya başladı. Tasvip ettiğimiz bir durum değildir” diyerek, iktidarın söylemler yerine icraata geçerek bu hususta gerekli düzenlemeleri yapması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yerel Basın’ı çok önemsediğini belirten Mustafa Türel, Haber41 Kocaeli’ne yapmış olduğu Başkanlar Konuşuyor programı için teşekkür etti. Bu tür programların çok geç kaldığının altını çizen Türel, ulusal basının yancı bir politika izlediğine dikkat çekti. Bölge basınında daha tarafsız, faydalı programların sayısının artması gerektiğini ifade eden Türel, bu mânâda Haber41 Kocaeli’nin örnek olduğunu da sözlerine ekledi.

Bizler de misafirperverlikleri ve sorularımıza verdiği samimi yanıtlar için Mustafa Türel’e ve Saadet Partisi ilçe teşkilatına teşekkür ediyoruz.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, gündemde olan Kadına Şiddet, İstanbul Sözleşmesi ve Koronavirüs Kısıtlamaları hakkında da görüş ve düşüncelerini paylaştı. Röportajımızın devamını Youtube kanalımızdaki videomuzdan izleyebilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak kanalımıza ulaşabilirsiniz. Abone olmayı ve bildirimlerinizi açmayı unutmayınız.

  • (Röportaj: Selçuk Erat & Nazlı Üstün) Haber41 Kocaeli

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu