REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Aşı randevusu da, ulaşım da İzmit Belediyesinden

Salgından korunmak için aşılanması gereken ancak aşıya erişmekte güçlük çeken vatandaşlar için İzmit Belediyesi çok önemli bir hizmeti devreye soktu. İzmit’in yaşlı ve engelli bireyleri adına randevuları alacak olan İzmit Belediyesi hastaneye gidiş-dönüşlerini de sağlayacak.

İzmit Belediyesinden önemli bir hizmet daha!

Dünyayı etkisi altına alan ve halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden Covid-19 salgınıyla ilgili tedbirler ve mücadele tüm hızıyla sürüyor. Bir yandan maske, mesafe ve temizlik kuralının uygulanması, bir yandan dezenfekte çalışmaları ve pandemi sürecinde maddi-manevi yaşanan kayıplarda halka destek olunması konularında salgınla mücadele sürecine katkıda bulunan İzmit Belediyesi çok önemli bir hizmeti daha uygulama koydu.

AŞILAMA BAŞLADI AMA…

Korona ile mücadelede virüsün yayılımını önleme çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanlığı Covid-19 kitlesel aşı müdahale planı devreye koydu. Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkileri de değerlendirilerek öncelikli gruplar belirlenerek aşılama çalışmalarına başlandı.

ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET 

Salgından korunmak isteyen ve aşılanacak öncelikli gruplarda bulunan vatandaşların bir kısmının aşılama hizmetine erişimde sorunlar yaşadığı belirlendi. Halkın sağlığı konusunda titiz çalışmalar yürüten ve vatandaşların ihtiyaç anlarında yanında olmaya özen gösteren İzmit Belediyesi de aşıya ulaşım konusunda sorun yaşayan İzmitliler’in yalnız olmadığı hissettirmek için yeni ve önemli bir uygulamayı hayata geçirdi. 

ENGELLİ VE YAŞLILARA

Randevu alma ve aşılanmaya gitme konusunda sorun yaşayan özellikle engelli ve yaşlıların yaşadığı sorunlara duyarsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, randevu ve seyahat konusunda destek olabilmek için kolları sıvadı. Ekibiyle birlikte gerekli alt yapıyı sağlayan Hürriyet, aşılanma sürecine katkıda bulunmak için halkın randevu alma ve ulaşım hizmetini hayata geçirdi.

BAŞVURULAR 318 00 00’A

60 yaş ve üstü grupta olup da aşıya erişimde güçlük çeken yaşlı ve engelli İzmitliler, 262 318 00 00 (dahili 2217) numaralı telefondan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak ya da yüz yüze başvuruda bulunarak destek talebini iletecek. Belediye yetkilileri, ilçe sağlık müdürlüğü ile koordinasyon sağlayarak başvuru sahibinin kişisel bilgileriyle aşı randevu günü için harekete geçecek. 

EVLERİNDEN ALINACAK

İftardan sonra da aşı hizmeti veren Kocaeli Devlet Hastanesi ve Seka Devlet Hastanesi’nden başvuruda bulunan vatandaş adına randevu alınacak. Belirlenen aşı günü başvuru sahibine bildirilecek. Söz konusu gün ve saate göre aşılanacak olan İzmitli, refakatçisiyle birlikte belediye ekiplerince evlerinden alınarak hastaneye götürülecek. Aşılanma işlemi tamamlandıktan sonra da vatandaşlarımız evlerine bırakılacak.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu