REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

İzmit Belediyesi, 23 Nisan Coşkusunu ve Milli Gururu tüm Kocaeli’ye Yaşattı

Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı mesafeli de olsa halkla birlikte kutlayan İzmit Belediyesi, 101. yılında 102 mahalle ve köyde kutlama yaptı. Köylere bayram neşesi götüren İzmit Belediyesi ekiplerini güler yüzle karşılayan vatandaşlar kah oynadı, kah öz çekim yaptı. Günün sonunda geriye kalan yüzlerde tebessüm, ağızlarda tat, kalplerde milli gurur oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı pandemiye inat tüm coşkusuyla kutlayan İzmit Belediyesi şehrin tüm mahalle, cadde ve sokaklarına bayram havası götürdü. Günün erken saatlerinde başlayan vatandaşla 23 Nisan kutlamaları öğle saatlerinde köylere yayılarak devam etti. İzmit’in en ücra köşelerine kadar giden belediye ekipleri ailelere ve çocuklara Türk bayrakları ile pişmaniye dağıtarak bayram geleneklerinden birini daha yerine getirdi. 

Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı mesafeli de olsa halkla birlikte kutlayan İzmit Belediyesi, 101. yılında 102 mahalle ve köyde kutlama yaptı. Köylere bayram neşesi götüren İzmit Belediyesi ekiplerini güler yüzle karşılayan vatandaşlar kah oynadı, kah öz çekim yaptı. Günün sonunda geriye kalan yüzlerde tebessüm, ağızlarda tat, kalplerde milli gurur oldu.

KİMİ OYNADI, KİMİ ÖZÇEKİM YAPTI

Bayraktar, Gedikli, Zeytinburnu, Sapakpınar, Karaabdülbaki, Kurtdere, Ortaburun, Hasancıklar, Süleymaniye, Akmeşe, Ambarcı, Güvercinlik, Bağlıca, Düğmeciler, Çavuşoğlu ve Yenice köylerinde vatandaşlar kendilerine değer verip bayramlarını kutlamaya gelen belediye çalışanlarını güler yüzle karşıladı. Hizmet araçlarından yükselen çocuk şarkıları ve marşlarla keyiflenen vatandaşlar kah oynadı, kah öz çekim yaptı, kah gururla bayrak salladı. Günün sonunda İzmit Belediyesi vatandaşın yüzünde bir tebessüm olarak kaldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda güne Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak başlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ardından Merkez Bankası önünde toplanan belediye konvoyuna katıldı. 

VOSVOSLA BAŞLADI

Hürriyet, bayraklarla donatılan ve kırmızı-beyaz renklerle süslenen onlarca belediye hizmet aracını, farklı renklerdeki vosvosların ve özel animasyon ekipleri ile İzmit Belediyesi Bandosu’nun yer aldığı 23 Nisan TIRI’nın dahil olduğu konvoyun en başına geçti. 

ALKIŞ VE BAYRAKLAR

Vosvos’tan halkı selamlayarak İzmit sokaklarında ilerleyen belediye başkanı Hürriyet ardından 23 Nisan TIRI’na çıkarak vatandaşların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Pencerelerden ve balkonlardan 23 Nisan coşkusuna ortak olan İzmitliler tebessüm ve alkışlarıyla Hürriyet’e karşılık verdi.

Tüm mahalle ve sokaklarda dolaşarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan konvoyu gören vatandaşlar İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’i selamlamak ve coşkuya ortak olmak için camlara ve balkonlara çıktı.

İzmit Belediyesinin pandemi kısıtlamalarına rağmen halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlaması için hazırladığı müzik ve animasyonlu şehir turu vatandaşın yüzünü güldürdü. 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında 23 Nisan coşkusuyla moral veren İzmit Belediyesinin bayram kutlama etkinliği, evlerinde özellikle çocuklarını kırmızı-beyaz renklerle giydirerek bayramı karşılayan vatandaşı mutlu etti. 

VATANDAŞ MUTLU OLDU

23 Nisan TIRI’nda tüm mahalle ve sokakları turlayarak halkın bayramını kutlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i selamlamak ve konvoydan yükselen bayram ve çocuk müziklerine eşlik etmek isteyen vatandaşlar balkonlardan, pencerelerden dışarı çıkarak coşkuya ortak oldu. Açık olan iş yerlerinde çalışanlar ve bazı vatandaşlar da evlerinin önüne çıkarak başkan Hürriyet’i ve konvoyu selamladı.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu