REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Sedaş’a Devlet Tarafından %17,5 İndirim Sağlandı

Vatandaşın kullandığı elektrik ücretlerine peş peşe zamlar gelirken enerji dağıtım şirketlerine devlet tarafından verilen enerji fiyatında % 17,5 indirim uygulanmaya başlandı. Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel “Peki bu indirim vatandaşın cebine de yansıyacak mı?” diye sordu.

Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel

Vatandaşın kullandığı elektrik ücretlerine peş peşe zamlar gelirken enerji dağıtım şirketlerine devlet tarafından verilen enerji fiyatında % 17,5 indirim uygulanmaya başlandı. Pandemi sürecinde ekonomik zorluklarla baş etmeye çalışan milyonlarca vatandaş elektrik faturalarını ödeyemediği için elektrikleri kesildi, borçlar katlandı. Dağıtım şirketlerine yansıyan bu indirim vatandaşın cebine de yansıyacak mı?

Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel, konunun takipçisi olacaklarını söyleyerek bir açıklama yaptı. Karayel şu ifadelere yer verdi:

“Tüm Türkiye’deki elektrik dağıtım şirketlerine, dolayısı ile ilimizdeki Sedaş’a da 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren devlet tarafından verilen enerji fiyatında % 17,5 indirim uygulanmaya başlandı. Bu indirimin hiç vakit kaybetmeden vatandaşlarımızın faturalarına da yansımasını bekliyoruz. Bu konunun takipçisi olacağımızı ilgililere ve tüm vatandaşlarımıza saygılarımızla bildiririm.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu