REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Başaran: “Millet yönetimi Sayın Erdoğan’a, Sayın Erdoğan da milleti Allah’a emanet etti”

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tam kapanma süreciyle ilgili açıklama yaptı. Başaran, “Tam kapanmaya geçmek toplum sağlığı açısından gerekliydi fakat açıklamada hiçbir destek paketinden söz edilmemesi zor durumdaki esnafı ve halkı tedirgin etti” dedi. Esnaf, işsizler, işçiler, yoksullar için gerçek önlemler alınmadan tam kapanmaya geçmenin doğru olmadığını ifade eden Başaran, “Esnafın, işletmecinin, kepenk indiren vatandaşın destek paketi nerede?” diye sordu.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, "ABD Başkanı Joe Biden’ın subjektif ve tek yanlı tarih yorumlarına dayalı 'soykırım' açıklamasında bulunmasını şiddetle kınıyoruz. Siyasi istismara dayalı bu açıklamanın ikili ilişkilere, Kafkasya’da bölgesel barışa ve Türk ve Ermeni toplumları arasında kurulabilecek yeni bir diyalog zeminine darbe vurmuş olduğu açıktır" dedi.
Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran

AÇIKLAMA HAYAL KIRIKLIĞI OLDU

Başaran yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Diğer dünya devletlerinin kendi milletlerine verdikleri destekler henüz Hükümetimiz tarafından bizlere verilemedi. Hiçbir destek planı olmadan bu şekilde bir kapanmaya gidilmesi salgınla mücadelenin bir türlü beklenen düzeyde olmadığının bir kanıtıdır. Cumhurbaşkanının bu açıklamayı zor durumdaki esnaf, işsizler, işçiler, işverenler ve yoksul halk için hazırlanan kapsayıcı bir destek paketi ile birlikte yapmasını dilerdik. Dünyada yaşanan tam kapanma örnekleri, süreçlerin nasıl işlediği, ne tür destekler verildiği, hepsi önümüzde mevcuttu. Virüsün Türkiye’de görülmesinden bu yana 14 ay geçti. 14 ay içerisinde bütün bu hazırlıkların yapılması elbette mümkündü. Yazık ki böyle olmadı!”

MİLLETİN VERGİLERİNDEN MİLLETE KAÇ LİRA AYIRDINIZ?

Alınan kararlarda hiçbir destek paketinin açıklanmamış olmasını ürkütücü olarak ifade eden Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Başkanı Ömer Faruk Başaran, Ramazan ayı olmasına rağmen halkın kaderine tek edildiğini söyleyerek “Millet yönetimi Sayın Erdoğan’a, Sayın Erdoğan’da milleti Allah’a emanet etti” dedi.  “Geçen hafta millete parasız dağıtılan patates ve soğanlar acaba tam kapanma hazırlığı mıydı? Milletin vergilerinden millete kaç lira ayırdınız?” diye soran Başaran tam kapanmayla birlikte şu desteklerin de acil olarak açıklanması gerektiğini ifade etti:

  • Kapanma boyunca kiralar devlet tarafından karşılanmalı.
  • Kredi borçları ertelenmeli.
  • Elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi temel hizmetler bu süre içerisinde parasız olmalı.
  • Her hanenin gıda, temizlik, hijyen, maske, dezenfektan gibi yaşamsal ihtiyaçları karşılanmalı.
  • Üretim ve hizmet sektöründe çalışmak zorunda olanlar acilen aşılanmalı.
  • Toplumun aşılanması bu süre içerisinde bitmeli.

17 günlük tam kapanma sürecinde halka da bir çağrıda bulunan Başaran, “Sağlık açısından bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve toplum olarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına tam riayet etmeliyiz” dedi. Bu süreçte topluma da büyük sorumluluk düştüğünü ifade eden Başaran, “Salgını azaltma ve vaka sayılarını düşürme noktasında elde etmiş olduğumuz bu süreci iyi değerlendirmeli, toplum olarak çok dikkatli davranmalı, zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalıyız” diyerek, toplum sağlığı açısından alınan kararın yerinde fakat geç ve eksik olduğunu bir kez daha vurguladı.

17 gün tam kapanma olacağının altını çizen Başaran, bu süre zarfında insan faaliyetleri minimuma ineceği için sokak hayvanlarını da düşünerek aç ve susuz kalmamaları için kapı önlerine bir kap su ve bir kap mama koyulmasının önemini de sözlerine ekledi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu