REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Gebze Belediyesi aracı,patates,soğan çuvallarını Darıca’ da cemaat araçlarına devretti

CHP Gebze İçe Başkanı Gökhan Orhan ve CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş,Gebze Belediyesi hizmet aracının,patates,soğan çuvallarını Darıca’ da Cemaat araçlarına devrettiğini sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterdi.

CHP Gebze İçe Başkanı Gökhan Orhan ve CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş,Gebze Belediyesi hizmet aracının,patates,soğan çuvallarını Darıca’ da Cemaat araçlarına devrettiğini sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterdi.

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş,konu ilgili açıklamasında şunları belirtti:

Devletin; halktan topladığı vergilerden edindiği gelirle Valilik ve Kaymakamlıklar aracılığıyla yaptığı patates soğan dağıtımına Gebze Belediyesi de, üstelik sınır ötesi dâhil oldu.

15 Temmuz’dan ders aldığını iddia eden yerelde ve genelde AKP yönetimleri; üstelik Ulusal Egemenliğin 101’nci yılında yeni Hocaefendiler edindi. Yönetim kademelerinin neredeyse tamamı Hocaefendi olan Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı’nın Darıca’daki medresesine patates soğan çuvalları, Gebze Belediyesi’ne ait veya belediye tarafından kiralanıp kullanılan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait araçlarla yığıldı..

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan sosyal medyadan fotoğrafları yayınlayıp tepki gösterirken, “Dar gelirliye yardıma değil, bu biçime karşıyız…” dedi

Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı’nın sitesine girildiğinde yönetim kademesi diye de tanımlanabilir konumdaki, Hizmet Kadrosu bölümündeki tanımlamalar. Bir kişinin hoca, çok sayıda kişinin hocaefendi, bir kişinin de efendi hazretlerimiz diye tanımlandığı vakfa Devlet’in dar gelirli halka yönelik yardımının aracı gibi aktarılması dikkat çekiyor.

Öte yandan;

Söz konusu yardımın Valilik veya Kaymakamlıklar marifetiyle yapılmasının bilindiğinden sebep Gebze Belediyesi’nin nakliyeci konumunda niye devreye girdiği..

Patates soğanlar Gebze için tahsisli ise Darıca’ya niçin gönderildiği..

Vakfa verilen patates ve soğanların gerçek sahiplerine ulaşıp ulaşmadığının denetimin yapılıp yapılmadığı veya yapıldı ise ne şekilde yapıldığı..

gibi sorulara gerek Kocaeli Valiliği, gerekse Gebze ve Darıca Kaymakamlıkları ile Gebze Belediyesi’nden açıklama getirilip getirilmeyeceği merak konusu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş felsefesi ile ne derece örtüştüğü tartışılır dağıtım ilk CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan’ın Facebook sayfasından yaptığı paylaşım ile kamuoyuna yansıdı.Başkan Orhan , verdiği demeçte de tepkilerinin yoksullara yönelik yardıma değil biçimine olduğunu kaydetti.

FETOLAR GİTTİ. METOLAR YETİŞİYOR

Orhan, “Gebze Belediyesi araçları kimin talimatıyla nerelere hizmet ediyor” başlıklı  Facebook paylaşımında şu görüşlere yer verdi:

“Bıçak kemiği deldi geçti,

Gebze halkı bunu hak etmiyor.

Bu milletin hakkını cemaatlere, tarikatlara peşkeş çekmekten vazgeçmediniz.

Fetolar gitti ,şimdi metolar yetişiyor.

Bu milletin hakkı ağzınızdan, burnunuzdan gelecek.” 

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu