REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Karayel: Tam Kapanma Eksik Ve Sorunlu

Hükümetin aldığı son kısıtlama kararını sağlık açısından da,ekonomi ve sosyal adalet açısından eksik ve sorunlu görüyoruz.

Vatandaşın kullandığı elektrik ücretlerine peş peşe zamlar gelirken enerji dağıtım şirketlerine devlet tarafından verilen enerji fiyatında % 17,5 indirim uygulanmaya başlandı. Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel "Peki bu indirim vatandaşın cebine de yansıyacak mı?" diye sordu.
Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel

Fabrikaların,bankaların, zincir marketlerin,inşaatların vs faaliyetlerine devam edebileceği ama esnaf,emekli,işsiz,günlük çalışan gibi kesimlerin yasağa tabi olduğu uygulamanın adı kapanma değil,olsa olsa kısıtlama olur. Eğer sağlık açısından tam sonuç almak istiyorsak,dünyanın çoğu yerinde olduğu gibi tam kapanma yapmalıyız.

Eğer ekonomik ve sosyal adaleti zedelemek istemiyorsak da 17 gün boyunca geliri elinden alınan tüm esnaf ve emekçi yurttaşlarımıza destek olmak zorundayız. Pandemi döneminde gelirleri azalan Elektrik dağıtım şirketlerine %17,5 luk indirim yapan, madenlerin ruhsat harçlarını öteleyen, gelir garantili tüm yol,köprü,havaalanı,hastane,gar vs işletenlere mücbir sebepleri uygulamayıp paralarını tam olarak ödeyen devletimiz için bu destekleri vermek anayasanın eşitlik ilkesi gereği zorunludur.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu