REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Başaran: Kızderbent ve İkizdere Kurban Edilemez!

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Yalova’daki Karadere sulama ve Kınalı içme suyu barajlarına malzeme temin etmek için Karamürsel Kızderbent Mahallesi’nde açılacak olan taş ocağı ve kırma eleme tesisi ile Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağı kararlarını sert bir dille eleştirdi.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, "ABD Başkanı Joe Biden’ın subjektif ve tek yanlı tarih yorumlarına dayalı 'soykırım' açıklamasında bulunmasını şiddetle kınıyoruz. Siyasi istismara dayalı bu açıklamanın ikili ilişkilere, Kafkasya’da bölgesel barışa ve Türk ve Ermeni toplumları arasında kurulabilecek yeni bir diyalog zeminine darbe vurmuş olduğu açıktır" dedi.
Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran

“Karamürsel ve Yalova halkı yerleşim alanlarının yakınına yapılacak projeden rahatsız ve tepkiliyken, nasıl olur da ‘bölge halkının görüşleri alınarak’ gibi bir ibareyle buna onay verilir, insanın aklı almıyor, akıl dışı bir olay!” diyerek tepki gösteren Başaran, “Taş ocağının yapılacağı yer yemyeşil bir orman, burada tarım ve hayvancılık yapılıyor. İçinden geçen Aktoprak deresi kuruyacak. Dere kıyılarındaki tarım arazileri susuz kalacak ve buradaki tarım faaliyetleri bitecek” dedi.

Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağı için de “Tam bir doğa katliamıdır, vadinin yok olmasına neden olacak bir başka akla ziyan proje. Doğal güzellikler, arıcılık, bitki örtüsü ve çay tarımı yok olacak” diyen Başaran Hükümet’e seslenerek “Bal mı, taş mı? Çay mı, taş mı?” diye sordu. Türkiye’de doğa talanının Ak Parti iktidarı ile en üst seviyeye çıktığını hatırlatan Başaran, iktidarı halkın ve doğanın çıkarlarını korumamakla suçladı.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Yalova’daki Karadere sulama ve Kınalı içme suyu barajlarına malzeme temin etmek için Karamürsel Kızderbent Mahallesi’nde açılacak olan taş ocağı ve kırma eleme tesisi ile Rize İkizdere'de Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağı kararlarını sert bir dille eleştirdi.

Doğaya karşı duyarlılığını dile getiren halka ise kimi zaman biber gazı ve sert müdahalelerle tepki verildiğine dikkat çeken Başaran, “Hükümet yanlış yapıyor. Türkiye’nin sayılı doğal güzellikleri şirketlere peşkeş çekilmek yerine, oranın yerli halkına teslim edilmeli. Halkın onay vermediği hiçbir proje, zorla ve zulümle yapılamaz” dedi. Başaran, Gelecek Partisi olarak Karamürsel ve Kocaeli’ndeki benzer sorunların takipçisi olduklarını hatırlatarak, doğa katliamı yaşanan her yerde bölge sakinlerinin tepkilerini dile getirerek çözüm için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu