REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

1 Mayıs’ta Davutoğlu’ndan grevdeki Baldur işçilerine görüntülü moral

Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci, 1 Mayıs günü grevdeki Baldur işçileriyle bir araya geldi. Görüşme esnasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu telefonla görüntülü bağlanarak işçilerin mücadelelerine destek verdi ve moral kaynağı oldu.

Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci, 1 Mayıs günü grevdeki Baldur işçileriyle bir araya geldi. Görüşme esnasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu telefonla görüntülü bağlanarak işçilerin mücadelelerine destek verdi ve moral kaynağı oldu.

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu Baydur Süspansiyon’un 25 Aralık 2020’den bugüne grevde olan işçileri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü diye tanımlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı grevin 130’ncu gününde karşıladı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Baldur’un grevdeki işçileriyle 1 Mayıs’ta, Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci’nin ziyaretinde telefonla görüntülü görüşüp moral verdi.

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME

Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci grevdeki işçileri ilçe yönetiminden Nazlı Üstün ile birlikte ziyaret etti. Demirci ziyareti esnasında BMİS Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, işyeri temsilcisi Erkan Kaya, günün gündüz nöbetçileri Suat Bakinbarın ve Soner Aygül ile görüştü. Bu esnada Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Kocaeli ile birlikte Doğu Marmara İllerindeki il ve ilçe başkanlarıyla çevirimiçi görüşmesi esnasında Davutoğlu’nu Baldur’un grevdeki işçileriyle, çevrimiçi görüşmede buluşturdu.

HAKLARINIZI EN İYİ ŞEKİLDE ALIRSINIZ

Davutoğlu görüşme esnasında şunları kaydetti:

“İşçi, emekçi bayramınızı tebrik ediyorum. Çok da güzel bir buluşma oldu. Memnun oldum. En değerli ve övgüye layık insanlar, alın teriyle geçinen işçi ve emekçilerimizdir. Böyle bir günde sizinle görüşmekten ben de çok mutlu oldum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İnşallah güzel bir mücadeleyle, haklarınızı en iyi şekilde alırsınız. Başarılar diliyorum. Emekçi, işçi bayramınız kutlu olsun. Bütün arkadaşlarınıza da selamlarımızı iletin.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

AYDIN: KATKINIZ ÇOK ÖNEMLİ

BMİS Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci’nin grevi takip ettiğini belirtip ilgisinden ötürü teşekkür etti. 75 kişiyle birlikte 130 gündür direndiklerini, henüz bir anlaşmaya varamadıklarını Davutoğlu’na aktaran Aydın, “Sizin de katkınız bizim açımızdan çok değerli, önemli. Eski Başbakan ve bir parti lideri olarak buradaki sorunumuzun bir 1 Mayıs günü, sizin vasıtanızla kamuoyuna aktarılması açısından da çok değerli olduğunu belirtmek isteriz. Bu bağlantınızdan ötürü de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu