REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

DİLGİAD Başkanı Sevinç “Cumartesi ve Pazar Günleri Zincir Marketler Kapatılsın”

Dilovası Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Cihan Sevinç, geçtiğimiz hafta uygulamaya konulana zincir marketlerin Pazar günü kapatılmasını küçük esnaf için çok önemli olduğunu belirterek bu yasağın hem cumartesi hem de Pazar günü uygulanmasını talep etti.

Dilovası Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Cihan Sevinç

Büyük ve orta ölçekli market zincirlerinin haksız rekabete ve ilçenin küçük esnafını bitirme noktasına kadar getirdiğini belirterek “Hükümetimizin salgınla mücadelede büyük ve orta ölçekli marketlerin Pazar günü kapalı kalması uygulamasını çok yerinde buluyorum. Hatta küçük esnafımızın ayakta kalması ve desteklenmesi için bu yasağın cumartesi ve Pazar günü olarak iki gün uygulanmasını talep ediyoruz. Küçük esnafın o yöre ve ilçenin özünden gelen bir yapısı var. Kazandığını aynı zamanda ilçesine yatırımı ve istihdamına geri dönüşüm olarak sağlıyor. DİLGİAD olarak bu durumu çok önemsiyor ve destekliyoruz.”

Başkan Sevinç, genelde Ticaret Bakanlığına, özelde ise İlçe Hıfzıssıhha Kurullarına seslenerek zincir marketlerdeki satışı gerçekleştirilen tuhafiye, tekstil ve züccaciye ürünlerinin küçük esnafı mağdur ettiğini ve halkın hafta sonları bakkallardan alışveriş yapması adına market zincirlerinin kapanmasını ve bu tekliflerinin mutlaka dikkate alınmasını talep etti.

DİLGİAD Başkanı Cihan Sevinç daha sonra şöyle devam etti, “Sahaya indiğinizde market zincirlerinin haksız rekabet ortamı oluşturduğunu görüyorsunuz. Marketler hafta sonu açık züccaciye ürünü satıyor ama yanındaki küçük esnaf kapalı. Bu durumda zincir markerler haksız rekabet ortamı oluşturmuş oluyor. Zaten pandemi döneminde gelirleri oldukça arttı. Bakkalları ve manavları bu kısır durumdan kurtarmak lazım” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu