REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Başkan Güner “Başiskele Sanayi sitesinde ne oluyor?”

Gölcük Gelecek Partisi ilçe Başkanı Kadriye Güner, Başiskele Sanayi sitesi hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

İşte Başkan Güner’in açıklaması;

Başkan Güner “Esnafın Mağduriyetinin üzerine mağduriyet koyularak ellerinden alınmak mı isteniyor? Geçtiğimiz aylarda Ford Otosan fabrikası ve Kocaeli BB. İle yapılan görüşmeleri takip etmiştik, şimdi bu sıkıntıların artması neyin işareti soruyoruz?

Bir çok Esnafın Gölcüklü olduğu Sanayi sitesinde yaşananları yakından takip ediyoruz

Site esnafının hala Tapularını alamamış olması ruhsatlarının dahi olmadığını biliyoruz. Her geçen gün sorun yumağı halinde büyüyen bu durum eğer geçmişte Gölcük Deniz evler mahallesinde yapılanlar ile önce mağdur et sonra elinden al politikasına dönüşecek ise biz Gelecek Partisi olarak sanayi sitesi esnafının yanındayız. Mutlaka üzerine gidilmesi, sorumlularının cezalandırılması gereken büyük bir skandal yaşandı biz böyle görüyoruz.

Elektrikler ödenmeyen borç yüzünden kesildi

500 civarında küçük, orta boy ve büyük üretim merkezinin bulunduğu, binlerce kişinin pandemi ortamına rağmen çalıştığı Başiskele Sanayi Sitesi’nin elektrikleri, ödenmeyen borç nedeniyle kesildi. Bir günlük elektrik kesintisi sürecinde sitedeki üretim kaybı zararının 4 milyon TL civarında olduğu hesaplanıyor. Sorun, dün gece geç saatlerde çözüldü ve siteye yeniden elektrik verildi. Bu süre içinde pek çok işyeri sahibi de büyük paralar ödeyerek, işyerlerine jeneratör taktırdı, kendi elektriğini üretmeye başladı. Bize gelen Bilgiler arasında Esnafın Elektrik borcu yok iken Yönetimin dağıtıcı olarak elektrik faturası bedeli çıkararak topladığı toplanan para ile taksit ödendiği bildiriliyor.

500 Esnaf bu konuda kooperatifin denetlenmesini istiyor

Site yönetiminin son yıllarda hiçbir borcu ödemediği, Sedaş’a da elektrik borcunu yapılandırmaya rağmen yatırmadığı ortaya çıktı. Site esnafları, pek çok dükkanın mülkiyet sahiplerinden vekalet alarak bütün kongrelerde kendisini başkan seçtiren Malkoç’un yönetime de yakınlarını yerleştirdiğini, site yönetiminde bulunanların maaşlarını düzenli aldığı ama, site sakinlerinden toplanan büyük paraların ortada bulunmadığını öne sürüyorlar. Hatta, site içinde yer alan cami alanı, park alanı, okul alanı gibi bölgeler üzerinde de yolsuzluklar yapıldığı öne sürülüyor. Başiskele Sanayi Sitesi’nin suçlanan başkanı Malkoç, ortalıkta yok. Site esnafları, elektriklerinin bir daha ne zaman kesileceğini, ya da site yönetimi nedeniyle ödenmeyen borçlar nedeniyle başlarına başka ne geleceğini merak ediyorlar. Yine bir iddiaya göre, site esnaflarından toplanmış olmasına rağmen, Başiskele Sanayi Sitesi yönetiminin belediyeye emlak vergisini bile yatırmadığı belirtiliyor. Bu konularında takipçisi olacağız” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu