REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Yeniden Refah Partisi Baş Müşahit Toplantısı Gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi, Kocaeli ili Gebze, Çayırova, İzmit ilçesi Baş müşahit toplantısını Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan riyasetinde, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla, İl Sandık Sorumlusu Yaşar Birgül ve il Başkan Yardımcılarının katılımlarıyla interaktif olarak gerçekleştirdi. Toplantıyla ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan Yeniden Refah Partisi Kocaeli Sandık Sorumlusu Yaşar Birgül, şu ifadelere yer verdi:

Kocaeli ili Gebze, Çayırova, İzmit ilçesi Baş müşahit toplantımızı Kıymetli Genel Başkanımız Sn. Dr. Fatih ERBAKAN Beyin riyasetinde, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mehmet Aşıla,İl Sandık Sorumlumuz Yaşar Birgül ve il Başkan Yardımcılarımızın katılımlarıyla interaktif olarak gerçekleştirdik. Seçim ve hukuk işleri Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla; “Siyasette 24 saat bile çok uzundur, dolayısıyla her an erken seçim olacakmış gibi teşkilat çalışmalarını tamamlayıp, sandık kurullarını oluşturma çalışmalarına da çok hızlı bir şekilde başlamış bulunuyoruz. Seçimlerde yaklaşık 200 bin sandıkta 60 milyon seçmen oy kullanacaktır. Dolayısıyla sandık kurullarında görev alacak olan yaklaşık 200 bin baş müşahit ve 800 bin müşahit in belirlenmesi için başlattığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başlamış olup, sandıkların üçte birinden fazla görevlilerimiz tamamlanma noktasına gelmiştir. Üye sayımız mevcut üye kayıt formlarıyla da 250 bine yaklaşmıştır. Bu tempoyla gittiğimiz takdirde çok kısa sürede tüm sandık kurullarımızın eksiksiz olarak tamamlanacağı görülmektedir. Halkımız büyük bir umut ve özlemle Millî Görüş iktidarını beklemektedir.” dedi

Dr. Fatih Erbakan konuşmasında şunları söyledi:

“Her şeyden önce toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu Ramazanımızın ve bayramımızın mübarek olmasını diliyorum. Baş müşahit ve Müşahit kardeşlerimi selamlıyorum. Bir defa şu anda içinde bulunduğumuz şartlarda Yeniden Refah Partisinin medyada yok sayılmasından bahsetmek istiyorum. Bizim yarımız kadar üyesi olmayan, kongresini birkaç yüz kişilik salonlarda yapan veya hiç yapmayan partilere yer veriyor, seçime girme hakkı olmayan kurulmamış partilerin genel başkanları televizyona çıkarıp “Seçime hazır mısınız” diye soruyorlar. Diğer taraftan bizim üçte birimiz kadar teşkilatlanmamış, hiç üyesi olmayan partileri anketlerde var gösteriyorlar. En azından ismini anıyorlar. Fakat Yeniden Refah Partimizin adını bile anmıyorlar. Bu olay hak davamızın kaderidir. Merhum Erbakan hocamıza da hem MSP hem de RP döneminde bu ambargo,  bu üvey evlat muamelesi yapılmıştı. Şimdi aynı olayı biz de yaşıyoruz. Örneğin 1973 seçimlerinde MSP seçime gireceği zaman anketlerde en fazla yüzde bir oranında gösteriliyordu. Seçim sonucunda MSP yüzde 12 ye yakın oy aldı. Yine 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi İstanbul’da 4.  Ankara’da 5. parti olarak gösteriliyordu. Fakat Refah Partisi her iki belediye başkanlığında kazandı. Bu sonuç tabanda yaptığımız teşkilat çalışması ile dava mensuplarının gayretli çalışması ve öncelikle Allah’ın izniyle gerçekleşti. Refah Partisi ile  ilgili 1983’ten 1991 e kadar medyada bir satır haber bile yapılmadı. 1991’de mecliste girildiğinde mecburen haber yapmak zorunda kaldılar. Erbakan hocamız 1992 de TRT muhabirine serzenişte bulunarak akşam haberlerde bile yer alamadığını meclis kürsüsünden söylüyordu. Bugün Yeniden Refah Partisi ne aynı muameleyi yapmalarına şaşırmamak gerekiyor. Bütün bunlara rağmen Refah Partisi 94 de yerel seçimlerde 95 de genel seçimlerde 1. Parti oldu. Nasıl oldu bu;  Erbakan hocamızın tabiriyle “tırnaklarımıza kazıya kazıya oldu.’’  bu teşkilat modeline uygun çalışma demektir. Rüzgârla dış güçlerin desteği ile hava ile para ile medya desteği ile değil önce Allah’ın izni sonra da teşkilat mensuplarımızın gayreti, gece gündüz arazideki çalışmaları ile gerçekleşti.

Bugün de iktidar ve muhalefet bir olup Yeniden Refah Partisi’nin yok saymaya çalışıyorlar. Çünkü bizim için olumsuz olarak söyleyebilecekleri bir şey yok. Terörle ilişkisi var deseler kimse inanmaz. Fetö bağlantılı deseler tutmaz. Yolsuzluk hırsızlık deseler yok.  Geçmişi karanlık deseler herkes güler.  Öyleyse “Yeniden Refah Partisi’ni millete duyurmayalım” diyorlar. Bu olay bizi daha fazla motive etmeli, daha çok heyecanlandırmalı ve arazideki çalışmamızı en güçlü şekilde yapmaya vesile olmalıdır. Bize düşen bu Sandık çalışması dediğimiz modele uygun çalışma sistemi nedir. Üye kaydını yapacağız üretimi gerçekleştirmiş olacağız sandık müsaitlerimizi eksiksiz bir şekilde tamamlayacağız Türkiye’deki 200.000 sandıkta en azından bir baş müşahit ve tabii ki asıl olması gereken 1 Baş Müşahit 4 Müşahit. Mahalle temsilcilerimiz mahalle köy temsilcilerimiz bunlarda bir yandan belirlenecek çünkü köye mahalleye kadar gidilmesi gerekiyor ve tabii ki halkla ilişkiler faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz esnaf ziyareti köy taraması kapı taraması ev sohbeti bunlar devam edecek bunların gayesi sandıklarda var olmak ve sandıklardaki seçmenlere ulaşıp üye olarak kaydetmek. Biz Yeniden Refah olarak baş müşahitlerimizle müşahitlerimizle kazanacağız.”

Dr. Fatih Erbakan, konuşmasına teşkilat çalışmaları, üye çalışması ve sandık çalışmalarının önemini anlatarak devam etti. Genel merkez Sandık Sorumlusu Yaşar Birgül, Gebze ilçe Başkanı Engin Kılıç Çayırova İlçe Başkanı Aykan Dönmez Birer selamlama konuşması yaptı.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu