REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze Haber

Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar: “Engelli bireylerimizin haklarının farkındayız, onların yanındayız”

Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. “Engelli bireylerimizin haklarının farkındayız, onların yanındayız” diyen Uçar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar

“Bu haftanın amacı, engelli bireyler açışından toplumda farkındalık oluşturma ve toplumdaki bireylerin, engelli bireyler ile empati kurmasını sağlamaktır. Unutmayalım ki her bir vatandaşımız da bir engelli adayıdır İş kazaları, tarım kazaları, trafik kazaları, yangınlar, ateşli silahlar belli başlı sakatlık nedenleridir. Trafik kurallarına uyulmaması sonucu her yıl ülkemizde çok sayıda trafik kazaları oluyor. Bu kazalarda çok sayıda yurttaşımız ölüyor. Veya sakat kalıyor ve tabi ki engelli olmamıza sadece kazalar sebep olmuyor bunların dışında akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlik, aşıların zamanında yapılmaması, gibi ihmallerde engelli kalmamıza neden olabiliyor. Engelli vatandaşlarımızda yaşamlarını sürdürmek için çalışmak ve gelir sağlamak zorundadır. Çalışmak, severek çalışmak yaşamı güzelleştirir, insanı mutlu eder bizlerde her bir engelli kardeşimize yardımcı olmalıyız işlerini kolaylaştırmak adına bizlerinde destek olması gerekiyor doğuştan veya çocuk yaşlarda engelli kalan çocuklarımız için en önemli konuda eğitim hayatıdır ve engelli okullarının sayılarının artmasını temenni ediyor ve istiyoruz. Engelli bireylerimizin haklarının farkındayız, onların yanındayız.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu