REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın 19 Mayıs mesajı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında gençlere verdiği önemi ve gençlerle yürümekten büyük haz aldığını ifade eden Başkan Turan, “19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan ve bin bir zorluk ve imkansızlıklar içinde imanla, canla, kanla kazanılan, İstiklal Mücadelemizi simgeleyen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan İstiklal Mücadelemizin 102’inci yıl dönümünün idrak edildiğini vurgulayan Başkan Turan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilen bu önemli günün 102. yılının gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençliğimizin, öncelikle kendisine emanet edilen bu vatanı, sonsuza dek koruyacağına ve daha da ileriye taşıyacağına inancımız tamdır” dedi.

Örnek şahsiyetler yetiştirmiş, tarihe yön vermiş bir milletin evlatları ve torunları olduklarını ifade eden Başkan Turan, “Cumhuriyet ve demokrasiye, milli ve manevi değerlere bağlı, hak ve hukuka, insan haklarına saygılı, araştıran ve kendini geliştiren, üretken, aktif, spor, kültür ve sanatla ilgilenen, ülkesinin geleceği ve bağımsızlığı için her şeyini feda edebilecek bir gençlikle yürümekten büyük haz ve onur duyuyoruz” dedi.

Gençliğin kendini maddi ve manevi ilimlerde yetiştirmiş, tam donanımlı ve iç huzuru ve ilmiyle yolunu aydınlatan, vatanını milletini seven birer vatan sevdalıları olarak yetiştirilmelerinin önemli olduğuna değinen Başkan Turan, sözlerini “Gençlerimizi bu şekilde yetiştirmek geçmişimize ve atalarımıza karşı da en büyük sorumluluğumuzdur. Bu vesile ile bizlere bu cennet vatanı emanet eden başta Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Sevgili gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu