REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

Sağlıkçıya Şiddet Cezasız Kalmamalı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Çayırova’da bir tıp merkezinde bir hemşire ve doktora yönelik şiddet vakasını kınadıklarını belirtip, “Cezasız kalmamalı” dedi

Çayırova’da yeni ve yine bir sağlıkçıya şiddet vakası kınandı. Vaka bir tıp merkezinde meydana gelmiş, Muhammet Ç isimli kişi çocuğuna iğne yapmak için damar yolu arayan hemşire Serhat Özcanlı’ya, ardından da araya girmek isteyen Doktor Yılmaz Aydın’a şiddet uygulamıştı. Muhammet Ç şikayet üzerine gözaltına alınırken CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek saldırıyı yazılı açıklama ile kınadı. Soyluçiçek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:  

NET TUTUM SERGİLENMELİ

“Sağlık çalışanlarına en muhtaç olduğumuz böyle bir salgın zamanında, doktorlarımıza ve hemşirelerimize zarar veren saldırganları en ağır şekilde kınıyoruz. Cezasızlıktan alınan cesaret karşısında gereken yaptırımlar uygulanmaz ve yetkililer tarafından net bir tutum sergilenmezse sağlık hizmeti sağlıklı bir şekilde sunulamaz. Sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddetin son bulması için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz.

CEZASIZ KALMAMALI

Yaşanılan bu pandemi sürecinde büyük bir özveriyle yakınlarının bile yaklaşmadığı veya yaklaşamadığı Covid hastalarıyla gece gündüz yeri geldiğinde özel hayatını, hatta kendi ailelerini bile ihmal ederek ilgilenen, uğraşan hekim ve sağlık çalışanların bu tür sağlıkta şiddet olaylarıyla karşılaşmaları üzücü bir durumdur. Sağlık çalışanlarına yapılan bu zulüm cezasız kalmamalı ve cezalar caydırıcı nitelikte olmalıdır. Devlet yetkilileri bu duruma acilen bir çözüm bulmalıdır.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu