REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

İzmit’in fide dağıtım şenliği sürüyor

İzmit Belediyesinin binlerce çiftçiyi buluşturduğu yüksek verimli sebze fidelerinin dağıtımı ikinci gününde şenlik havasında sürdü. Fideleri sevinçle karşılayan çiftçilerin yüzüne tebessüm yayıldı

İzmit Belediyesinin yerel kalkınmayı ve tarımı desteklemek, çiftçinin yanında olduğunu bir kez daha ortaya koymak için temin ettiği yüzde yüz hibe sebze fidelerinin dağıtımı İzmit’in köylerinde sürüyor. Dün başlayan F1 yüksek verimli sebze fidesi dağıtımında ikinci etap çalışmaları kırsaldaki üreticilerin yüzünü güldürmeye devam etti. İzmit’e bağlı 52 köyde iki gündür süren fiyaka biber, emma oturak domates, tuğra sırık domates, lemas salatalık, Anamur patlıcan fidelerinin dağıtım şenliği bugün de heyecanla karşılandı.

İZMİT’İN KÖYLERİNDE BAYRAM HAVASI VAR

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Devrim Bal, belediye başkan yardımcısı Nurettin Bulut, belediye koordinatörü Hakan Yalçın, Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya, Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, Park ve Bahçeler Müdürü Aysun Bolat Kılıç, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Fatma Karayel Orhaniye, Kozluca, Balören, Akmeşe Sultaniye, Mecidiye, Kadriye, Arpalık İhsaniye ve Kısalar köylerinde üreticilere fide dağıtımı yaptı.

MUHTARLAR DA EŞLİK ETTİ

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Zabıta Müdürü Ümit Fındık, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Elif Topçu ise Bulduk, Çağırgan, Fethiye, Şahinler ve Sarışeyh köylerinde çiftçinin mutluluğuna tanık oldu. Belediye üst yönetimine fide dağıtımlarında; Bulduk Muhtarı Burhan Duran, Çağırgan Muhtarı Hasan Efe, Fethiye Muhtarı İsa Altıntaş, Şahinler Muhtarı İlhan Demir ve Sarışeyh Muhtarı Tuncay İnce de eşlik etti.

ÇİFTÇİLERDEN TEŞEKKÜR

İzmit Belediye Başkan Yardımcıları; Dilek Yalçın ve Cem Güler, Kırsal Hizmetler Müdürü Şafak Üzümoğlu, Muhtarlık İşleri Müdürü Server Yıldırım ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Orman Mühendisi İbrahim Dizman’ın fide dağıttığı Çayırköy, Kaynarca, Hakkaniye, Böğürgen, Süverler ve Kulmahmut köylerinde ise büyük bir memnuniyet yaşayan çiftçiler İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti. Belediye yöneticilerine sebze fidesi dağıtımında; Çayırköy Muhtarı Aşır Akbaba, Böğürgen Muhtarı İrfan Doğdu, Kaynarca Muhtarı Necmi Sevilmiş, Hakkaniye Muhtarı Nihat Sarı, Süverler Muhtarı Emin Sarı, Kulmahmut Muhtarı Turgay Oruç eşlik etti.

YÜZLERDE TEBESSÜM AÇTI

Bütün belediye üst yönetim kadrolarının, müdürlerinin, amirlerinin ve birçok görevli personelin mesai yaptığı İzmit Belediyesinde köylerde ve ilçelerde sürdürülen yüksek verimli sebze fidesi dağıtımı herkesi mutlu etti. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Kırsal Hizmetler Müdür Vekili Muhammet Ergin, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hüseyin Demirkır, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali İhsan Engür ve ziraat mühendisi Burak Yıldız’ın üreticinin yüzünü gülümsettiği fide dağıtımı ise Ambarcı, Güvercinlik, Yenice, Çavuşoğlu, Düğmeciler, Bağlıca ve Ortaköy’de sürdü.

İzmitli Çiftçiler’den İzmit Belediyesine gönülleri ısıtan teşekkür

Yüzde yüz hibe olarak temin ettikleri yüksek verimli fideleri iki gündür çiftçilere dağıtan İzmit Belediyesinin üst kademe yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etmek isteyen köylüler kah bol köpüklü kahve ikram etti, kah Mancarlı pide…

Bulduk Mahallesi sakinlerinden Sündüz Ergül, ekiplere kahve pişirerek fide dağıtımından dolayı teşekkürlerini sundu. Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Zabıta Müdürü Ümit Fındık, Bulduk Muhtarı olmadığı için eşlik eden Muhtar Azası Naim Özbay ve İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinden Ziraat Mühendisi Elif Topçu’da fotoğraf karesindeydi.

Kırsal kalkınmaya, tarıma ve çiftçiye verdiği destekle üretimin artmasını, İzmit’in kendi kendine yetebilmesini hedefleyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, tamamını yüzde yüz hibe olarak temin ettiği 144 bin 500 sebze fidesini İzmit çiftçisine hediye ederek tarımda kalkınma isteğindeki samimiyetini ortaya koydu. Yüksek verimli domates, biber, patlıcan ve salatalık fidelerini sevinçle kabul eden köylerdeki üreticiler teşekkürlerini misafirperverlikle gösterdi.

KAHVE İKRAM ETTİLER

Kahveden mancarlı pideye çeşitli ikramlarla belediye üst yönetimi ve çalışanları aracılığıyla İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini ileten köy halkı, verdikleri mesajlarla da Hürriyet’e ‘Yalnız değilsin’ diyerek şükranlarını sundu. Bulduk’ta daha önce de başkan Hürriyet’e kahve pişirdiklerini söyleyen hane halkından Sündüz Ergül, belediye ekiplerine kahve pişirerek gönül borcunu karşılamak istediğini belirtti.

HEMEN FİDEYİ EKTİLER

Köy sakinleri verilen fideleri bekletmeden toprakla buluşturarak İzmit Belediyesine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Bulduk Mahallesi’nden Birgül Özbay da verilen sebze fidelerini ekiplerle birlikte dikti ve can suyunu konuk belediye yöneticilerinin yanında verdi. Gidilen diğer köy yerlerindeki vatandaşlar da fideleri bekletmeden ektik ve mahsullerin hasadının ardından başkan Hürriyet’e menemen yapacaklarının sözünü verdi.

Bulduk Mahallesi’nden Birgül Özbay, fideleri hemen ekerek tüm ekibe ve Başkan Hürriyet’e vermiş olduğu hizmet ve emekler için teşekkür etti.

“BAŞKANIMIZ HALKIN İÇİNDE”

Sarışeyh Köyü’nden İmran Doğan: “Fatma Kaplan Hürriyet başkanımızın canı sağ olsun. Geçenlerde aradım geçmiş olsun dedim, bayramını kutladım. İyi bir insan, halkın içinde bir insan, kibirli değil. Aradığımızda görmediyse de sonra dönüp arıyor. Asıl ulaşacağımız yerlere ulaşamıyoruz. Ama ona ulaşabiliyoruz. Ondan Allah razı olsun. Görevinde başarılar diliyorum” dedi. Köylüsü İrfan Karuç ise “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum. Her zaman yanındayız” sözlerini kaydetti.

ALKIŞLARLA UĞURLANDILAR

“Ellerinize, emeklerinize sağlık” diyerek İzmit Belediyesi ekiplerini alkışlarla uğurlayan Fethiye Köyü halkı ve muhtarı İsa Altıntaş ise yapılan hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür ettiklerini söyledi. Tüm köy sakinleri başkan Hürriyet’i özellikle köylerine beklediklerini ifade etti. Kaynarca Köyü’nde de kendilerine fide dağıtan belediye yetkililerini hemen göndermek istemeyen köylüler çay ikram ederek teşekkürlerini ifade etti.

Fide desteği İzmit’le sınırlı kalmıyor Hürriyet Kocaelili çiftçilere fide desteği veriyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İBB’den hibe olarak gönderilen 144 bin 500 F1 yüksek verimli sebze fideleri Kocaeli’nin diğer ilçelerine de dağıtıyor. İlçe ziraat odalarına tek tek uğrayan Hürriyet, İzmit’in yanında il genelindeki diğer çiftçilerimize de fide dağıtarak destek oluyor
Üreten belediye İzmit Belediyesi tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesince hibe edilen 144 bin 500 sebze fidesinin dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediyesi üst kadrosu tarafından İzmit’in köylerinden dün başlayan dağıtım, bugün ve pazartesi günleri de devam edecek. Başkan Hürriyet de dün olduğu gibi bugün de fide dağıtımına katılırken, Kocaeli’nin diğer ilçelerini de bu imkândan faydalandırıyor.


İLÇE ZİRAAT ODALARIYLA İŞ BİRLİĞİNDE

 Yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla üretime ve üreticiye destek verecek projelere imza atmaya devam eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, F1 yüksek verimli fidelerin yalnızca İzmitli çiftçilere değil, Kocaeli’nin diğer ilçelerindeki üreticilere de dağıtıyor. Bu sabah saatlerinde başlayan dağıtım ile Başiskele, Gölcük, Kandıra, Gebze, Karamürsel, Kartepe ve Derince’dede Ziraat Odaları vasıtasıyla çiftçilere adil bir şekilde fide dağıtımı yapıldı.


İLÇELERE TEK TEK DAĞTILIYOR

Başkan Hürriyet’in öncülüğünde başlayan dağıtımlarda, Başiskele’de 840 adet Fiyaka Biber, bin 470 adet Emma Oturak Domates, bin 470 adet Tuğra Sırık Domates, 128 adet Lemas Salatalık, 128 adet Anamur Patlıcan olmak üzere toplam 4 bin 118 adet fide dağıtıldı. Diğer ilçelerde Ziraat Odalarıyla dağıtılan fide sayıları ise şöyle:GÖLCÜK: Gölcük köylerinde 840 fiyaka biber, 840 Emma Patates, 840 Tuğra sırık domates, 128 Lemas salatalık, 420 Anamur patlıcan, 210 Gülpembe sırık domates. Toplam 3 bin 278 fideKANDIRA:  Kandıra köylerinde, 2bin 310 fiyaka biber, 2 bin 100 oturak domates, 2 bin 100 sırık domates, 128 lemas salatalık, 420 anamur patlıcan, 210 gülpembe domates. Toplam 7 bin 268 fide GEBZE: Gebze köylerinde, 2 bin 940 fiyaka biber, 3 bin 360 oturak domates, 4 bin 620 sırık domates, 384 lemas salatalık, 630 anamur patlıcan, 210 gülpembe domates. Toplam 12 bin 144 fideKARAMÜRSEL: Karamürsel köylerinde bin 890 fiyaka biber, bin 890 oturak domates, bin 890 sırık domates, 512 lemas salatalık, 630 anamur patlıcan, 210 gülpembe domates. Toplam 7 bin 22 fideKARTEPE: Kartepe köylerinde 2 bin 100 fiyaka biber, bin 890 oturak domates, 2 bin 100 sırık domates, 384 lemas salatalık, 630 anamur patlıcan, 210 gülpembe domates. Toplam 7 bin 524 fideDERİNCE: Derince köylerinde bin 890 fiyaka biber, bin 890 oturak domates, bin 890 sırık domates, 256 lemas salatalık, 2 bin 100 anamur patlıcan, 210 gülpembe domates. Toplam 6 bin 556 fide dağıtıldı.

Başkan Hürriyet, CHP Gölçük İlçe Başkanı Fikret Gürel, İlçe Başkan Yardımcısı Fahrettin Salman ve İzmit Belediyesi üst yöneticileriyle birlikte Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı’yı ziyaret ederek, Gölcük köylerinde kullanılmak üzere 3 bin 278 adet fideyi Çanakçı’ya teslim etti.


BİZİ ÜRETMEK KURTARACAK

Hem genel tarım politikaları hem de yaşanan salgın nedeniyle tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da çiftçinin büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Başkan Hürriyet, “Üreten belediye vizyonuyla biz önce İzmit’te başlattığımız yüksek verimli fide desteği projemizin, tüm ilçelerdeki çiftçilerimizin de hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla ilçe ziraat odalarımızla bir araya gelerek, kent genelindeki tüm çiftçimizin bu fırsattan adil bir şekilde yararlanmasını istedik. Diğer ilçelerimize giderek, üretmeye, toprağa olan bakış açımızı da göstermek istedik. Bu kentte işlenecek daha çok toprak var. Geleceğimizi üretmek kurtaracak. Kocaeli’deki tüm çiftçimize fidelerimiz hayırlı, bereketli olsun” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu