REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Gelecek İzmit’ten Temiz Siyaset Vurgusu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Temiz Siyaset’ açıklaması ses getirmiş olmalı ki, bazı kişiler rahatsız olmuş. Rahatsız olan kişilerle ilgili Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanlığı’ndan açıklama geldi. İlçe Başkanı Ömer Uçar, “Mensubu olduğu partinin vizyonunu yok eden, sadece kendileri için yaşayan, bir çöp torbası ihalesi alabilmek için yalakalık konusunda mastır yapmış insanlar, temiz siyasetin anlamını idrak edemezler” dedi.

Uçar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ve partimizin açıkladığı siyasi ahlak reformu, temiz siyaset çalışması büyük ses getirdi. Tabi ses getirmesi gördüğümüz kadarıyla bazı kesimleri de rahatsız etmiş. Temiz kelimesinden uzak olan, ak denilen davayı ihaleler ile karartan, normalde iki kelimeyi bir araya getiremeyen, ama babası sayesinde bir yerlere gelen, hatta babasının kızağa çekilmesinde bile büyük rol oynayan birinden bahsediyoruz: İsmail Karaosmanoğlu.

Hatırlarsınız ODTÜ için dediklerini, eğitim anlayış seviyesini. Okula hayvanat bahçesi, öğretmene hayvan sıfatını yakıştıran bir zihniyet. Demiş ki bu zihniyet, ‘Davutoğlu Temiz siyasetten bahsedince gülesim geliyor.’ Aslında gerçekten de gülmesi gerekiyor, çünkü yukarıda dediğimiz gibi temizin ne olduğunu bilmez bunlar. Mensubu olduğu partinin vizyonunu yok eden, sadece kendileri için yaşayan, bir çöp torbası ihalesi alabilmek için yalakalık konusunda mastır yapmış insanlar, temiz siyasetin anlamını idrak edemezler. Zamanında kimler için methiyeler düzdüğünü, kimlerle iş yaptığını, kimleri ‘abi’ diyerek saydığını biz biliyoruz. Aziz milletimiz de bilecek. O camiaya da bir tavsiye verelim: Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ismini yanlış telaffuz etmeyin. Bir gün sadece tabelalarınız kalacak, o zaman ilk geleceğiniz ama mensubu olamayacağınız bir parti varsa, o da Gelecek Partisi olacak.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu