REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemSiyaset

Dilovası’nda Muhalefet Tek Yumruk!

DEVA Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ali Çelik ”belki ideolojimiz, fikirlerimiz bir olamayabilir ama Dilovası’nın sorunları için her ay farklı bir ilçe başkanımızın ev sahipliğinde biraraya gelerek Dilovası sorunlarını masaya yatıracağız” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana yaptıklarıyla tartışma konusu olan, Dilovası’nda birlik ve bütünlüğü sağlayamayan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile Dilovası’nın sorunlarına karşı çözüm üretebilecek bir siyaset için DEVA Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ali Çelik’in ev sahipliğinde CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz, HDP Dilovası İlçe Başkanı Kadir Demir ile Yeniden Refah Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ercan Oğuz biraraya gelerek Dilovası’nın sorunlarını bundan sonra ortak akıl ile yürüteceklerini beyan ettiler.

Toplantı hakkında açıklamada bulunan DEVA Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ali Çelik ”belki ideolojimiz, fikirlerimiz bir olamayabilir ama Dilovası’nın sorunları için her ay farklı bir ilçe başkanımızın ev sahipliğinde biraraya gelerek Dilovası sorunlarını masaya yatıracağız” dedi.

Çelik ”Muhalefet ilçe başkanları olarak bir araya geldik. Bir araya gelme sebebimizin, genel bir siyaset ile ilgisi yok. Öncelikli amacımız Dilovası halkı ve sorunları için aynı resime bakarak çözüm üretmektir. Bu anlamda buradaki tüm ilçe başkanlarına teşekkür ederim. Bundan sonra da Dilovası’nın çözümleri için her ay, bir araya geleceğiz. Dilovası’nın çevre sorunlarından tutun genel yönetim anlamında birçok sorunları var. Önceliğimiz çevre sorunları ile istihdam. Sanayi bölgesinde insanlar istihdam sıkıntısı yaşıyorsa diğer bölgelerdeki insanların vay haline diyeceğimiz noktadayız. Dilovası’ndaki siyasi partiler olarak aramızda hiçbir sorun yok. Arzu ederdik ki bugün iktidar partisinin ilçe başkanı da burada olsun. Küçük ortağı MHP’nin ilçe başkanı da burada olsun. Küçüğün küçüğü de burada olsun. Ama maalesef beslendikleri bir nokta var kutuplaştırıcılık. Ama biz buradaki tüm ilçe başkanlarımla beraber Dilovası özelinde kesinlikle bu kutuplaştırmacı siyaset ile bir bağımızın olamaycağını belirtmek isterim.
Dilovası’nın sorunlarının ne şekilde ve hangi yollarla çözüleceği ile ilgili ve buna istinaden geliştirilecek projelerin ortak akıl ile iyi bir çözüm oluşturmak amacındayız. Sonuçta hepimizin bir tabanı var. Belki ideolojimiz, fikrimiz bir olamayabilir ama Dilovası’nın sorunları herkes için geçerlidir” dedi.

DEVA Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ali Çelik’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı için duydukları mutluluğu dile getiren CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz, HDP Dilovası İlçe Başkanı Kadir Demir, Yeniden Refah Partisi Dilovası İlçe Başkanı Ercan Oğuz bir sonraki toplantı için hazırlıklara başladıklarını dile getirdi.

Dilovası’nda muhalefet partisi liderlerinin bu hareketi kamuoyunda takdir ile karşılanırken tüm siyasilere örnek olması gereken bir fotoğrafı objektiflere verdiler.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu