REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Gelecek Partisi’nden tepki!

Afyon İli Sinanpaşa İlçesi Güney Beldesinde yapılan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi Üyelikleri seçiminde Gelecek Parti ve AK Partililer arasında çıkan tartışmaya Gelecek Partisi üyelerinden tepkiler gecikmedi.

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesinde 7 yıl aradan sonra yeniden belde statüsü hakkı kazanan Güney’de yapılan belediye başkanlığı seçimine Gelecek Partisi üyeleri Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Başkan yardımcısı Ayhan Sefer Üstün Avrupa teşkilatlanmasından sorumlu Sivil toplum başkanı Mehmet Âli Genç, Konya Gençlik Kolları Başkanı Mert Levent Açöldüm, Genel Merkez Gençlik Politikaları Komisyonu Üyesi Fatih Yeşilyurt. Gençlik Politikaları Komisyonundan Mehmet Sekman’ın bulunduğu heyet seçimleri takip ederken Gelecek Partisi Genel Merkez ve Konya teşkilatına, AK Partililer tarafından darp edilerek seçime gölge düşürüldü. Olayla ilgili Gelecek Partililerden tepkiler gecikmedi.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Hakan Yazar olayı kınayarak şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan haksız ve hukuksuz saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Bu haksız eylemler demokratik sürece ve seçime gölge düşürmüştür. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaları AK Parti’yi ve yandaşlarını telaşa düşürmüştür.  Korkunun ecele faydası yoktur.  Temiz siyaset gelecek ve temiz eller operasyonu muhakkak başlatılacaktır. Kimse yapıp ettiklerinin hesabını hukuk önünde  vermeden bu dünyada rahat edemeyecektir.  Zalimin zulmünün hesabını vereceği günler çok yakındır.  Bütün yurttaşlarımızın müsterih olmasını istiyoruz.”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise jandarma gölgesinde seçim yapıldığını söyledi:

“Türkiye demokrasi tarihinde siyasal iktidarların başta 1946 seçimleri olmak üzere seçimlere seçim kurulları, jandarma ve polisle müdahil olduğu bilinmektedir. Hafızalarımıza kötü bir tecrübe olarak kazınan anti demokratik ve hukuk dışı uygulamaların günümüz Türkiye sinde geride kaldığını ümit ederken maalesef 2021 yılına geldiğimizde jandarma gölgesinde seçim manzaralarını görmüş olmaktan ülkemiz demokrasisi adına  bir kez daha derin endişe duymaktayız. Bugün gerçekleştirilen Afyonkarahisar ili Güney beldesi seçimlerinde jandarmanın iktidar lehine olan tutum ve davranışları ortamı germiş, adaylar ve seçmenler arasında istenmeyen olaylar vuku bulmuştur. Özellikle iktidar partisinin belediye meclis üyelerinin seçmenleri sandık yolunda etkileme ve yönlendirme çabalarına sonuna kadar göz yumulmuştur. Jandarma ya bu taraflı tutumu hatırlatıldığında ise muhalif parti adaylarını ve müşahitlerini itme, kakma, yere yatırma ve biber gazı sıkma suretiyle orantısız güç kullanmıştır. Korku iklimi yayarak Güneyli seçmenin iradesine müdahale edilmek istenmiştir. Demokrasimizi yaralayan bu tür gayri hukuki müdahaleleri reddediyoruz. Ümit ederiz ki bu tür demokrasi dışı müdahaleler önümüzdeki genel seçimlerin bir provası olarak planlanmamıştır. Gelecek partisi olarak vatandaşlarımızın demokratik haklarını ve hukukunu  sonuna kadar koruyacağımızı ve sorumlular hakkına yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu