REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze GündemiGündem

Gebze’de Restoranlar Motorlu Kurye Bulamıyor

Tüm Türkiye’de olduğu Gebze’de de restoranların koronavirüs tedbirleri kapsamında paket servise dönmeleri sonrası, motorlu kurye çalışanlarına talep artmış, tüm restoran ve yemek hizmeti veren siteler motorlu kurye sayısını iki katına çıkarmıştı. Kademeli normalleşme süreciyle birlikte piyasalarda yaşanan hareketlilik, restoranlara da yansımaya başladı ancak bu sefer de motorlu kurye sıkıntısı devam ediyor.

Konuyla ilgili görüşlerini Haber41 Kocaeli ile paylaşan ve 19 yıldır lokanta deyince akla ilk gelen isimlerden olan Gebze Şifa Sofrası işletme sahiplerinden Mehmet Şıkoğlu, “Gebze’de ciddi anlamda bir motorlu kurye sıkıntısı var. İnternet üzerinden siparişler çok yoğun fakat motorlu kurye bulamadığımız için siparişlere yetişemiyoruz” dedi. Mehmet Şıkoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Biliyorsunuz ki, koronavirüs tedbirleri, tam kapanma vs. derken, tüm restoranlar paket servise yönelmişti. Bu dönemde bütün işletmeler siparişler arttığı için motorlu kurye sayılarını iki hatta üç katına çıkardırlar. Bu işletmelere internet üzerinden yemek siparişi verilebilen siteler de dahil. Kısmı kapanma ve tam kapanma döneminde ortaya çıkan bu sorun halen devam etmekte. Gebze’de motorlu kurye bulamıyoruz. Bu konuda bizim gibi eminim ki birçok işletme mağdur oldu.”

Hali hazırda çalışan motorlu kuryelerin, artan yoğunluk nedeniyle çok daha fazla çalıştıklarına dikkat çeken Şıkoğlu, “Kademeli normalleşme ile birlikte, ben şahsen bu sorunun ortadan kalkacağını ve motorlu kurye sayısının artacağını düşünüyordum fakat olmadı. Çalışma koşulları olarak son derece iyi imkânlar sunduğumuz halde motorlu kurye bulamıyoruz maalesef. Yetkililer, bu soruna bir çözüm bulabilir mi, el atabilir mi, motorlu kurye istihdamı yaratabilir mi, onu bilmiyorum fakat yaşadığımız mağduriyeti giderme yönünde bir çalışma yapılırsa memnun oluruz” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 10 yıldır aktif motokuryelik yapan biri olarak yazıyorum. 160 tl ye hem kendi motoruyla hem benzin ondan hem 11 12 saat calıştırmak isterseler ve bunun üstüne bizim işimiz olmayan işleride eklerselee tabiki de eleman bulamazlar şu anda ortalama olarak kendi motorumuzla 10 saate 220 tl ve paket başına 1 tl olarak çalışıyoruz bu fiyatlandırma ile çalıştırırsalar eminimki bulacaklardır. Tabi ki buna ek olarak sadece yazın ortaya çıkan bizim deyimimizle tatlı su motorcularını görünce yaz kış çalışan bizlere karşı tavır alma 3 kuruş aşağıya çalıştırıcam diye bizi işten çıkarıp onları işe alma gibi bir hareket yapmamaları da lazım. Biz Gebze Motorlu Kuryeleri olarak bir haberleşme ağına sahibiz hangi firma ne kadar veriyor, ne iş yaptırıyor, firma sahibi nasıl davranıyor gibi bütün bilgiler anında bize ulaşıyor ve buda bizim çalışacağımız yeri seçmemizde önemli rol oynuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu