REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Memur ve emekli maaşındaki artışa Davutoğlu’ndan tepki: Asgari ücreti açlık sınırının altında, düşün milletin yakasından

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, haziran enflasyonunun ardından memur ve emekli maaşlarında sadece yüzde 8,45 artış yapılmasına sert tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, haziran enflasyonunun ardından memur ve emekli maaşlarında sadece yüzde 8,45 artış yapılmasına sert tepki gösterdi. Asgari ücretin açlık sınırının altına düştüğüne dikkat çeken Davutoğlu, “Milletin yakasından düşün” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 9 yılda olması gereken enflasyonun, iktidarın beceriksizliği yüzünden 3 yılda oluştuğunu söyledi. Davutoğlu AK Parti iktidarını “TL’yi, tarihin en kötü seviyesine düşürdünüz. Siz de milletin yakasından düşün!” sözleriyle eleştirdi.

Davutoğlu’ndan enflasyon tepkisi

Açıklanan zammı ve enflasyon rakamlarını değerlendiren Ahmet Davutoğlu iktidara sert sözlerle yüklendi. Davutoğlu, iktidarın 3 yılda yüzde 90 ÜFE, yüzde 53 de TÜFE yarattığını söyleyerek şu ifadeleri kaydetti:

“%5 hedefi ile 9 yılda olması gereken enflasyon, beceriksizliğinizle 3 yılda oluştu! Asgari ücreti açlık sınırının altına Mayıs ayında düşürdünüz. TL’yi, tarihin en kötü seviyesine düşürdünüz. Siz de milletin yakasından düşün!”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu