REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
EkonomiGündemTürkiye Gündemi

Başaran: “Ekonomide Canlanma Bekliyoruz Fakat Enflasyon Bizi Korkutuyor”

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, iş dünyası olarak ekonomide canlanma beklediklerini fakat enflasyonun korkuttuğunu söyledi.

ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran

“Kontrol altına alınamaz ise dünyada enflasyonun olmadığı bir dönemde enflasyon rekoru kırarak dünya birinciliğine doğru gidiyoruz” diyen Ömer Faruk Başaran,  yaz ayları olmasına rağmen enflasyonun yüksek çıktığına işaret etti. Açıklamalarına “Enflasyonun yüksek olması ekonomide tehlike çanlarının çalmaya başladığını gösterir” diyerek devam eden Başaran, şu ifadelere yer verdi:

“Enflasyon demek, ekonomi politikasında, para politikasında, maliye politikasında, finans sektörüne ilişkin politikalarda hatalar, yanlışlıklar demektir. Enflasyon aynı zamanda düşük verimlilik de demektir. Bu bozukluklar sadece enflasyonu yükseltmiyor, yapısal işsizliğe ve daha düşük kişi başına gelir düzeyine de neden oluyor. Gelir dağılımını bozuyor. Kısacası, enflasyonu kontrol altına almak önemli. Ekonomiyi iyi yönetmek önemli. Biz ASİAD olarak her zaman söylüyoruz, bir kez daha söyleyeceğiz: Birinci gündemimiz ekonomi, ekonomi, ekonomi olmalıdır.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu