REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

Küme Üye Tanıtım toplantırlar ile yeni iş birlikleri kuruluyor!

İMES Kümelenme Programı kapsamında kümeye dâhil firmaların birbirlerini yakından tanımaları, deneyim ve tecrübe paylaşımının sağlanması için düzenlenen küme üye tanıtım toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi.

ER – EL Makine Genel Koordinatörü Maşide DOĞDU, Sima Alüminyum Genel Koordinatörü Celalettin KIRBOZ, UGR UĞUR Hidrolik Genel Müdürü Uğur KOŞAR, konuşmacı olarak katılım sağlayarak firmaları hakkında temel bilgi ve tecrübe paylaşımlarında bulundular.

Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Enver KAYA, Müteşebbis Heyet Üyesi Hasan İSTANBULLUOĞLU, İMES Dilovası OSB Bölge Müdürü Onur KESİCİ ve küme firmaları katıldı. Toplantı aynı zamanda İMES Dilovası OSB Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlandı.

“Amacımız İşbirliklerini Geliştirmek”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyesi Enver KAYA “İMES Dilovası OSB yönetimi olarak bölgemizin öne çıkmasını hedefleyen, marka değerini arttıran bir OSB olmak istiyoruz.  Bu vizyonla yaptığımız çalışmalar doğrultusunda ilk amacımız firmalarımızı güçlendirmek ve birbirleri arasındaki iş birliklerini geliştirmek. “ dedi.

KAYA “Dünya pazarlarında ciddi söz sahibi olan firmalarımızın olduğu bir OSB olmayı arzu ediyoruz. Bunu ancak birlikte sağlayabiliriz. Firmalarımız bugüne değin ülkemize ve bölgeye kattığı değerle çok önemli bir konumda. Ülkemizde en zor şey kaliteli yönetim sisteminin firmalar üzerinde uygulanması ve bu konu çok emek istiyor. Bu nedenle katılımlarınızdan dolayı siz değerli küme üyelerimize, bölge müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyor, toplantımızın verimli geçmesini diliyorum.” dedi.

“Türkiye’nin En Büyük Makine Kümesiyiz”

Bölge Müdürü Onur KESİCİ, makine sektörü, bölge ve kümelenme programı hakkında kısaca bilgilendirmelerde bulundu. KESİCİ “Bölgemiz, doluluk oranları ve firma sayısı göz önünde bulundurulursa Türkiye’nin en büyük makine kümesiyiz. Hâlihazırda makine sektörü Türkiye ihracatının %10’unu karşılayan bir sektör, bu sinerjinin artması gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla burada bizim gibi makine sektörünün en büyük oyuncusu konumundaki bölgemize çok büyük iş düşüyor. İlk olarak kendi aramızdaki ticaret hacmini arttırmayı hedefliyoruz. Akabinde de ihracata yönelik birtakım çalışmalar yapmaya çalışıyoruz ve bunun temelinde de kümelenme programımız var. Biz bölge olarak zaten doğal bir kümeyiz. Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet üyelerimizin desteğiyle bu çalışmamıza başladık. Çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ER-EL Makine, Sima Alüminyum ve UGR UĞUR Hidrolik firmalarından yetkililer, üretim başta olmak üzere birçok sürece yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Toplantı, firma yetkililerinin küme üyelerinden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi. 

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu