REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemTürkiye Gündemi

Kılıçdaroğlu’ndan orman yangınlarıyla ilgili açıklama

Antalya’daki yürekleri yakan orman yangının ardından bir kötü haber de Muğla’dan geldi. Marmaris’te ormanlık alanda öğle saatlerinde çıkan yangın yerleşim yerlerine yaklaşıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu durum hakkında yaptığı paylaşımında “Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Antalya Manavgat’ta da dün meydana gelen yangın hala söndürülememişken, Muğla Marmaris’teki ormanlık alanda da yangın çıktı. Yerleşim yerlerine yaklaşık 100 metre yaklaşan alevler tedirginlik yaratırken itfaiye ekipleri de yangını söndürmek için çabalıyor. Yangın bölgesine 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Bununla birlikte alevlere havadan da müdahale ediliyor.

‘BU BİR SABOTAJ MI, DEVLET BUNU MUTLAKA TESPİT EDECEKTİR’

Antalya’da ve Muğla’da meydana gelen orman yangınlarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir paylaşım yaptı. “Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu konuda hepimiz biriz; tek yüreğiz. Bu böyle bilinsin!” dedi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi de Marmaris’ten yangın haberleri geliyor. Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir. Ormanlarımızın, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, ormanlarda yaşayan canlıların hesabı sorulur. Bu konuda hepimiz biriz; tek yüreğiz. Bu böyle bilinsin!”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu