REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze GündemiGündem

17 Ağustosu unutmamak, önlem almakla olur!

Bölgemiz de Kentsel Dönüşüm için uzun süredir ciddi bir çalışma yürüten Match Group Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Cihad Demirtaş, 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde, bölgemizde ki deprem gerçeğine ve kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

Gebze’nin en önemli inşaat firmaları arasında yer alan Match Group, bir süredir bölgemiz de kentsel dönüşüm işi yapıyor. Demirtaş, kentsel dönüşümün bölgemiz için kar-zarardan çok insan hayatı açısından önem taşıdığına vurgu yaparak, 17 Ağustos’un yıl dönümünde bir kez daha bu konuyu gündeme getirdi.

17 AĞUSTOSDAN DERSLER ALMALIYIZ

Marmara’nın deprem kuşağında olduğunun ve bölgemizi de derinden etkileyecek bir depremin beklendiğini bilim insanlarının her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan Demirtaş, “17 Ağustos 1999 yılında bölgemize ağır hasar veren, binlerce canımızı yitirdiğimiz büyük bir acı yaşadık. 1999 depremi öncesinde yapılmış hemen hemen bütün binaların yenilenmesi gerekli. Yerel yönetimler, merkezi hükümet bölgemiz de kentsel dönüşümün daha kolay gerçekleşmesi için yasal düzenlemeler yapmalı ve dönüşüm işini kolaylaştırmalı. Vatandaşlar da bu işe kar-zarar olarak değil, insan hayatının korunması olarak bakmalı. 17 Ağustosu unutmamak, 17 Ağustostan dersler çıkartmak, alınacak önlem ve atılacak adımlarla olur. Bu vesile ile büyük felaketin 22. Yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu