REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

İKK’ den İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’ ya makamında ziyaret

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, yürütme kurulu üyeleri Lütfi Bodur ve Erdoğan Göçer ile birlikte, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’yı makamında ziyaret etti.

İKK Başkanı Hüseyin Erol,  öncelikle kentimize hoş geldiniz. Pandemi süreci devam ettiği için bir araya gelmemiz gecikti. Buraya, sizden ve kent yöneticilerimizden bir ricada bulunmaya geldik. Covid-19 pandemisinin başladığı günlerde, halkın salgın ve salgından korunma yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi için en iyi yöntemin, cami hoparlörlerinden yapılan anonslar olduğunu söyleyen İzmit Kent Konseyiydi. Söz konusu duruyu kanalının, ne kadar doğru bir iletişim yöntemi olduğu uygulamada da ortaya çıkmıştı.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan’ın dün yapmış olduğu son açıklamada, kentimizde hastanede yatanların %90’nın aşısız vatandaşlar olduğu ve ilk doz aşı vurulma oranının ise %74’e tekabül ettiği vurgulanmıştır. Bu rakamlarla da açıkça ortaya konulduğu gibi, ilimizde aşı olmayanların oranı oldukça yüksektir. Çağdaş tıp bilimin işaret ettiği gibi, salgın hastalıklardan korunmanın tek yöntemi, dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Aşı olma konusunda tereddütleri bulunan vatandaşlarımız için, doğru ve yerinde bilgilendirilmeler yapılmalı ve aşı olmaları konusunda tavsiyelerde bulunulmalıdır.

İzmit Kent Konseyi olarak, Covid-19 aşısı olmayan vatandaşlarımızın, aşı olmaya davet edilmeleri için,  okunan vakit ezanları sonrasında yapılacak olan duyuru anonslarının, tüm halkımıza ulaşma imkanı sağlayan, denenmiş ve doğru bir yöntem olduğunu biliyor ve tekrar uygulamaya konmasını tavsiye ediyoruz” diyerek görüşlerini aktardı.

İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı ise “ziyaretiniz beni çok memnun etti. Ben de sizlerle tanışmak istiyordum. Kent konseylerinin işlevini ve önemini, bundan önceki görev yerim olan Gemlik’ten de biliyorum. Gemlik kent konseyi ile çok iyi ilişkiler içerisindeydik. İzmit Kent Konseyi olarak da, sizlerin de başarılı çalışmalarınızı da yerel basınımızdan takip ediyorum. İzmit İlçemizde 300 cami bulunuyor. Pandemi sürecinde cami hoparlörlerimizden halkımızı bilgilendirici anonslar yapılmıştı. Aşı konusunda, camilerimizden anons yapılması düşüncenizi, İzmit İlçe kaymakamımız ve Kocaeli Valimiz ile paylaşacağım. İzmit halkının sağlığı için yapmış olduğunuz bu talep için, en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım” dedi. Buluşma sonrasında İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’ya İKK flamasını takdim ederek, göstermiş olduğu misafirperverlik için de teşekkür etti.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu