REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemSiyaset

Gebze Deva: Porsiyonlarımızı Daha Ne Kadar Küçültelim?

Gebze Deva Partisi Eğitim Sağlık Sosyal İşler ve Dış İlişkiler Başkanı Yasin Aydın, Kocaeli’nde ekmeğe yapılan gizli zamla ilgili açıklamalarda bulundu

Deva Partisi Gebze Yasin Aydın

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan , olmazsa olmazı temel gıda ihtiyacımız olan ekmeğin, geçtiğimiz günlerde
gramajının düşürülmesi halkımız açısından kabul edilebilir bir şey değildir. Kocaeli ve Gebze bölgesinde yaşanan bu gizli ekmek zammından duyduğumuz rahatsızlığı ifade etmek isterim. Oysa ki Kocaeli Fırıncılar Odası çok değil Şubat ayında ekmek zammı yapmıştı. Çok geçmeden yaşanan ikinci “gizli” ekmek zammı sosyal durumu kötüye giden halkımızı, dar gelirli vatandaşımızı zora sokmuştur.Soframıza ulaşan 230gr’lık ekmeğimiz 30gr küçültülmüş olup adeta alıkonmuştur. Partimizin Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından ; vatandaşlarımızın temel yaşam hakları, beslenme, barınma ve güvenlik olmak üzere süratle çalışmalarımızı sürdürürken,soframıza doğrudan etki eden bu durum karşısında sessiz kalmamız düşünülemez. Üzülerek ifade etmeliyim ki dar gelirli vatandaşlarımızı her geçen gün daha da zor günlerin bekliyor olmasıdır.

Üst gelir grubuna sahip, ekonominin bozulmasında rol oynayan yetkililerin, kendi yaşam kalitelerinde düşüşün aksinedaha fazla israfını kamuoyu çok açık bilmektedir. İtibardan tasarruf olmaz, porsiyonlarımızı küçültelim demeleri bu yanlış ve adil olmayan sosyal düzenin tezahürüdür. Deva Partisi Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak; vatandaşlarımızın tüm sıkıntılarını sahada gözlemleyip, uygun akılcı politikalar geliştirerek bu adaletsizliği ortadan kaldırmak için çalışacağımızı bildiririz. Bu bağlamda gerek partim, gerek şahsım adına elimizden ne geliyorsa yapacağımızı kamuoyuna bildiririm.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu