REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Gebze GündemiGündemKocaeli

Başpehlivanlar er meydanında

Türkiye’nin en önemli yağlı güreş organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri kıran kırana bir mücadeleye sahne oluyor.

Türkiye’nin en önemli yağlı güreş organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Geleneksel nkar Çayırı Yağlı Güreşleri kıran kırana bir mücadeleye sahne oluyor.

Mehteran takımının konseri ve Kuran tilaveti ile başlayan 26.Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri; Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün başpehlivanlar için gerçekleştirdiği kura çekimi ile devam ediyor.

SPORCULARA BAŞARILAR DİLEDİ

Güreşseverlerin büyük ilgi gösterdiği 26.Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nin kura çekiminde selamlama konuşması gerçekleştiren ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; ‘’Değerli güreşseverler öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün bu güzide mekanda ata sporumuzun en güzel örneklerinden birini icra ediyoruz. Şuan 26.’sını icra etmekte olduğumuz Hünkar Çayırı Geleneksel Yağlı Güreşlerimizde, 46 başpehlivan, 45 başaltı olmak üzere 14 ayrı boydan toplam 704 güreşçi er meydanında kıyasıya mücadele ediyor. Ecdad yadigarı olan bu müstesna sporu yaşatmak ve gelecek nesillerimize aktarmak için bu tür organizasyonlar önemli bir görev üstleniyor. İnşallah, bu düşünce ile ata sporumuza vereceğimiz desteklerin süreceğini belirtiyor, bugün burada bizleri ve pehlivanlarımızı yalnız bırakmayan tüm güreşseverlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ’E TEŞEKKÜR ETTİ

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, yaptığı selamlama konuşmasında;’’ Fatih Sultan Mehmet Han’ın Hakk’a yürüdüğü bu manevi ortamda 26.’sı düzenlenen Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ne katılım sağlayan güreşçilerimiz ve vatandaşlarımıza, bu özel organizasyonu gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz’e teşekkür ediyorum.’’

KOCAELİ, SPORDA DA BAŞARILI BİR KENT

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker yaptığı selamlama konuşmasında bu tür spor organizasyonlarının önemine değindi. Vekil İlyas Şeker, “Kocaeli sanayisi ile bilinen bir kent, ama son zamanlarda sporda da yaptığı organizasyonlar ve başarılarla kendinden bahsettiren bir kent olmaya başladı. Bu organizasyona ve spora verdiği destekler için Belediye Başkanımıza birkez daha teşekkür ediyor sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu