REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

İzmit Belediyesi, atıkları geri dönüştürmekte kararlı

Geri dönüşümde örnek çalışmalara imza atan İzmit Belediyesi, okul ve işyerlerine atıkların ayrı toplanması amacıyla geri dönüşüm iç mekan kutuları yerleştirmeye devam ediyor

İzmit Belediyesi, kağıt, karton, plastik ve cam gibi atıkların diğer organik atıklardan ayrı biriktirilebilmesi adına okullara ve işyerlerine geri dönüşüm kutusu vermeye devam ediyor. Geri dönüşüm kutularında toplanan atıklar İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri haftanın belirli günlerinde alınarak yeniden ekonomiye kazandırılıyor. Son 1 ayda yaklaşık 500 adet kutu dağıtan ekipler, ihtiyacı olan noktalara ve talep eden kurumlara geri dönüşüm kutusu vermeye devam ediyor.

DAĞITIMLAR DEVAM EDECEK

Atıkların okul, ofis ve işyerlerinden toplanması için İzmit Belediyesinin dağıtımını yaptığı geri dönüşüm kutuları aynı zamanda sıfır atık uygulamalarında da kullanılıyor. Temiz çevre ve sıfır atık hedefiyle çalıştıklarını belirten İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, geri dönüşüm kutusu talep eden vatandaşların 318 00 00 numaralı telefonu arayarak adres bırakmalarının yeterli olacağını ifade etti.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu