REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
EğitimKocaeli

Başiskele Çocuk Akademisi İçin Kayıtlar Başladı

Başiskele Belediyesi, ilçedeki öğrencilere Başiskele Çocuk Üniversitesi koordinesinde eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan Başiskele Çocuk Akademisi, 2019 yılından itibaren bölgedeki çocuklara eğitim desteği veriyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen Başiskele Çocuk Akademisi’nde yüz yüze eğitimler yeniden başlıyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin deneyimli ve donanımlı yönetici ve eğitimci kadrosuyla yeniden yüz yüze eğitimlerin başlayacağı Başiskele Çocuk Akademisi’ne başvuru süreci başladı.

Şehit Ekrem Mahallesi’ndeki Başiskele Çocuk Üniversitesi binasında 20 Ekim 2021’de eğitimlere başlayacak olan akademiye başvurular, 13 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 17.00’de sona erecek.

KAYITLAR GENC-İ ÂLÂ WEB SİTESİNDEN

Başiskele Çocuk Akademisi’ne kayıt olmak isteyen öğrenciler,  https://genciala.basiskele.bel.tr/ linkini tıklayarak online kayıt olabilecekler.

İnternetten başvuruların yanı sıra öğrenci velileri isterlerse mesai saatleri içinde 08:30-17:30 arası Başiskele Çocuk Üniversitesi Bahçecik Merkez Kampüsü’ne bizzat gelerek öğrencinin kaydını yaptırabilecekler.

Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen veliler,  Pazartesi-Salı günleri hariç – mesai saatleri içinde 0 (262) 342 27 00-01 numaralı telefonu arayabilecekler.

KAÇINCI SINIF ÖĞRENCİLERİ BAŞVURABİLECEK?

Çocuk Akademisi’ne; bölgede ikamet eden  “2008-2009-2010-2011-2012 ve 2013” doğumlu (3.4.5.6.7.8. Sınıflar) öğrenciler kayıt yaptırabilecek. 2013 doğumlu (3. sınıfa giden ) öğrenciler için ayrı bir eğitim programı uygulanacak.

BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME %100 DESTEK

Başiskele Belediyesi’nin “Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla hayata geçirdiği Çocuk Akademisi ile Başiskele’de ikamet eden ve eğitim gören öğrenciler, ücretsiz olarak okul derslerine eğitim desteği imkanı bulacak ve kültür-sanat etkinlikleriyle hem eğlenecekler hem de yeteneklerini keşfedecekler. Okul dışı serbest zamanlarında uzman eğitimciler kontrolünde güvenli ve huzurlu bir ortamda sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimleri konusunda destek alacak öğrenciler, ihtiyaç duydukları kendilerini eksik hissettikleri derslerden destek alacaklar. Boş vakitlerini kaliteli ve verimli bir şekilde değerlendirecek olan öğrenciler, arkadaşlarıyla da bolca sosyalleşecek.

HAFTANIN 2 GÜNÜ 11 FARKLI DERS

Çocuk Akademisi’nde öğrenciler, robotik ve kodlamadan ebru sanatına, dramadan temel yaşam becerilerine, akıl oyunlarından bilimsel çalışmalara kadar birçok dersi uzman eğitimcilerden alacak. Haftanın 2 günü (Çarşamba ve Perşembe) 15:50–17:20 saatleri arasında eğitim alan öğrenciler, 11 farklı derse katılım sağlayarak hem eğlenecek hem öğrenecekler.

Başiskele Çocuk Akademisi’nde verilecek dersler:

• Robot Teknolojileri

• Yaşayan Matematik

• Eğlenceli Bilim ve Deney

• Animasyon Tasarım

• Bireysel Gelişim ve Kültürel Farkındalık

• Resim

• El Sanatları

Sadece 2013 Doğumlular (3. Sınıfa Gidenler)  İçin Verilecek Dersler:

• Akıl Oyunları

• Duyu, Beyin ve Beden Koordinasyonu

• Masa Tenisi

• Satranç

AKADEMİ 28 HAFTA SÜRECEK

Başiskeleli çocukların yoğun talep gösterdiği Başiskele Çocuk Akademisi’nde eğitimler ara tatiller ve resmi tatiller haricinde toplamda 28 hafta sürecek.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu