REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

DEVA’dan Sendikalara Çıkartma

DEVA Partisi MKYK Üyesi Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Kocaeli’nin en önemli sendikalarından bir kısmını ziyaret ederek ülkenin kötü ekonomik gidişatı ve buna karşı geliştirilen parti politikaları hakkında bilgi verdiler

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kocaeli İl Yönetimi MKYK üyesi Ali Ufuk Yaşar ile birlikte kentteki önemli sendikaların bir kısmını ziyaret ettiler.

İlk olarak Selüloz İş Sendikası Genel Merkezi’ni ziyaret eden heyeti burada Genel Başkan Aydın Parlakkılıç ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette Selüloz İş’in 20’nci Olağan Genel Kurulu dolaysıyla tebrik edildi. Selüloz İş’in üretim kolunun ülkenin kalkınmasında çok önemli bir sektör olduğuna vurgu yapıldı. Gelen zamların bu alanda çalışanların hayatlarını idame ettirmesini imkânsız hale getirdiği ifade edildi.

Daha sonra Türk Metal İş Kocaeli Şube Başkanlığı ziyaret edildi. Şube Başkanı Yakup Yıldız ve Yönetimi tarafından karşılanan DEVA Partililer, burada da özellikle son dönemlerde Türk Lirası’nda yaşanan büyük değer kaybı ve bunun gıdadan tekstile bütün ürünlere yansımasından bahsedilerek, sabit maaşıyla geçinen emekçi kesime verdiği korkunç zarar dile getirildi.

EMEK PLATFORMU YENİDEN TOPLANMALI

Ardından DEVA Partisi heyeti DİSK’e geçerek DİSK Kocaeli İl Başkanı Vedat Küçük ve beraberindeki il yönetimini ziyaret ettiler. Burada ayrıca DİSK’e bağlı Lastik İş Kocaeli Temsilcileri ve Birleşik Metal İşleri Sendikası Kocaeli Temsilcileri de hazır bulundular. Toplantıda Emek Platformu’nun yeniden hayat geçirilmesinin önemi ve emeğin hakkının ancak bu şekilde korunabileceği vurgulandı.

Ardından DEVA Partili Yöneticiler Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve kalabalık bir şekilde yönetim kurulu tarafından karşılandılar.

Hak ve adalet aramada emeğin hakkının kutsal olduğu ve asla siyasete malzeme edilemeyeceğinin vurgulandığı görüşmede, emekçinin haklarının korunması için siyasi baskılar karşısında asla taviz verilemeyeceği vurgulandı.

5 KİŞİLİK AİLE SİMİT YESE YETMEZ

DEVA Partisi MKYK üyesi Ali Ufuk Yaşar da görüşmelerde, eski bir sendikacı olarak emek kesiminin sorunlarını her platformda dile getirdiğini, DEVA Partisi’nde de Sosyal Politikalar Başkanlığı bünyesinde kurulu bulunan Komisyon’un başkanı olduğunu vurgulayarak, DEVA Partisi’nin kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte başta Genel Başkan Ali Babacan olmak üzere, emeğin ve emekçinin hakkının her zaman gözetileceği bir sistem hazırladıklarını yürüttüklerini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın eylem plânının açıklandığına dikkat çeken Yaşar, parti olarak da çalışanların haklarını her zaman aradıklarını ve arayacaklarını dile getirdi.

Ali Ufuk Yaşar, çalışanların haklarının korunması anlamında çok hızlı bir şekilde yeniden Emek Platformu’nun hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

ASGARİ ÜCRETİN ASGARİ YAŞAM İMKÂNI KALMADI

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç da şunları söyledi: Benzine, LPG’ye ve motorine gelen art arda dev zamlardan sonra, şimdi de sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza da % 48 oranında zam yapılmasının ülke ekonomisinde çok büyük bir kırılmaya neden olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili olarak toplumun en önemli sivil toplum örgütleri olan sendikalarla bu anlamda görüş alışverişinde bulunulmasının çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Koç, emek sahiplerinin bugün asgari ücret kıskacında ezildiğini ve asgari ücretin adında var olan ‘asgari’ yaşam gereklerini karşılamaktan çok uzak olduğunun altını çizdi. 5 kişilik bir aile her öğün iki simit bir çay içse dahi asgari ücret yetmiyor. İnsanımız tek adam yönetimiyle ve liyakatsiz yöneticilerin elinde  çok güç durumda bırakıldı dedi.

Çalışan kesimin çok büyük bir bölümünün asgari ücretle yaşamaya çalıştığı ülkemizde, son zamlardan sonra emekçilerin, açlık sınırının da altında sefalete mahkûm edildiğini ve emekçilerin, gece gündüz çalışmalarına rağmen gelirlerinin ailelerini geçindirecek imkânlardan çok uzak olduğunun altını çizdi.

Ancak vatandaşların asla umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini vurgulayan Başkan Koç, her ne olursa olsun seçimlere az bir zaman kaldığı ve gerçekleşecek ilk seçimle birlikte DEVA Partisi iktidarında, Genel Başkan Ali Babacan ve tecrübeli ekibiyle, ekonomide hızlı bir düzelme yaşanacağını, işçinin, esnafın, memurun ve işverenlerin nihayet rahat bir nefes alabileceğini ifade etti.

ERZURUMLULAR VAKFI ZİYARET EDİLDİ

Daha sonra DEVA Partisi İl Başkanlığı Heyeti İl Başkanı Adem Koç ve DEVA Partisi İzmit İlçe Başkani Av. Çağrı Çakıcı ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Erzurumlular Vakfı’nı ziyaret ettiler.

Burada Vakıf Başkanı Ahmet Önal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler. Kocaeli’nde yaşayan Erzurumluların kente kattıkları değer ve yaşanan sorunlar ile çözüm yollarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu