REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Dünya GündemiEkonomi

Altın yatırımcıları ABD’nin enflasyon rakamlarına odaklandı!

Altın yatırımcıları Fed’in faiz artırım patikasının nasıl bir yol izleyeceğini anlayabilmek için gözlerinin ABD’nin açıklayacağı enflasyon verisine çevirdi. Omikron varyantına ilişkin endişelerin azalmasının ardından gram altın dolar/TL kurundaki yükselişi izleyerek yeni haftaya rekorla başlamıştı.

Omikron varyantının endişeleri azalırken altın fiyatları hafif bir gerileme yaşadı. Haftaya dolar/TL kurundaki yükselişle rekor tazeleyerek başlayan gram altın, 795 TL’yi gördükten sonra 789 TL civarında seyretti. Öte yandan yatırımcılar, bu hafta açıklanacak ABD enflasyon verisine odaklandı.

Altın yatırımcıları, ABD Merkez Bankası Fed’in faiz artırım patikasının nasıl şekilleneceğini daha iyi anlamak için bu hafta açıklanacak ABD tüketici enflasyonu verisine odaklandı. Altın, enflasyon artsa dahi merkez bankalarının yakın zamanda faiz artırmayacağına dair beklentilerle Kasım ayında yükselmişti.

ONS ALTINDA SON DURUM

Küresel piyasalarda belirsizliğe yol açan Omikron varyantına ilişkin endişeler azalırken, cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi sonrasında ons altın 1.780 doların üzerine çıktı. Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan değerli metal 1.777 dolar civarında işlem görüyor.

GRAM ALTININ FİYATI

Gram altın, dolar/TL’deki yükselişle geçen hafta 791 TL’ye ulaşarak rekor tazeledikten sonra hafif bir çekilme yaşasa da haftanın kalanında yükseliş eğilimi içerisindeydi. Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan gram altın, pazartesi günü dolar/TL’dkei yükselişle rekor tazeleyerek 795 TL’yi gördükten sonra 789 TL civarında bulunuyor.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu