REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Türkiye Gündemi

Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve yöneticilere hapis istemi

Ege Üniversitesi’nde, 2015 yılında çıkan bir kavgada hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu’nun davasında mütalaa veren savcı, rektör ve yöneticilerin 3’er yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Ege Üniversitesi’nde, 2015 yılı Şubat ayında ülkücü öğrenciler ile savcılık iddianamesinde “PKK/KCK gençlik örgütlenmesi YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi) üyeleri” diye söz edilen diğer öğrenci grubu arasında kavga çıkmıştı.

Kavgada bıçaklanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmişti.

Kavgayla ilgili davada mütaala veren savcı, Ege Üniversitesi eski rektörü Candeğer Yılmaz, eski rektör yardımcısı Atilla Silkü, eski genel sekreter Mehmet Bülent Özkan, eski Edebiyat Fakültesi dekanı sanık Ersin Doğer için “görevi kötüye kullanma” suçundan 3’er yıla kadar hapis cezası istedi.(AA)

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu