REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

İzmit’te iki bina toprak kayması nedeniyle boşaltıldı

İzmit’te bir binanın yıkımı sırasında iş makinesi istinat duvarına zarar verince yan tarafta bulunan iki binanın temelinde toprak kayması meydana geldi.Bu iki binada oturan aileler tedbir amaçlı evlerini boşalttı. Olayın yaşandığı sokak araç trafiğine kapatıldı.

Olay 00.45 sıralarında Turgut Mahallesi Evliya Çelebi Sokak üzerinde meydana geldi. Yan tarafta devam eden inşaat çalışması nedeniyle istinat duvarı zarar çökünce, iki binanın temelinde toprak kayması meydana geldi. Gürültü ile birlikte kayalar düşmeye başlayınca binada oturanlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Bu sırada yıkılma tehlikesi bulunan iki binada yaşayanlar, kendi imkanlarıyla evlerini boşalttı. Olay yerine gelen AFAD ve itfaiye ekipleri bina çevresinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından boşaltılan iki binada yaşayan iki aile geçici olarak komşularının yanına yerleştirildi. Olayın yaşandığı sokak ise tedbir amaçlı araç trafiğine kapatıldı.

‘KOCA EV BAŞIMA YIKILIYOR SANDIM’

Yaşanan olay nedeniyle büyük korku yaşadıklarını dile getiren ev sahibi Hafize Özçelik, “5 aydır burada yıkım işlemleri devam ediyor, biz de 5 aydır burası yıkılacak diye uyarıyorduk. Oturup televizyon izliyorduk bir anda gürültü oldu. Kayalar hep çökerek aşağı düştü. Kaç gündür toprakta ufak oyuklar vardı bu akşam tam felaket oldu. Çok korktum koca ev başıma yıkılıyor sandım” dedi.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu