REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir’den market fiyatlarına denetim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta, marketlerde raf ve kasalara yönelik denetimler gerçekleştirdi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı EMRE0959-1024x683.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabı’da toplama, kent fiyatlarındaki marketlerde raflarda düzenli aralıklarla satış yapıyor. Ekipler marketlerde raf ile kasa fiyatları arasında farkedilebilir durumda tutanaklar, yapılacak işler için İl Ticaret’ne gönderiyor.

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Kocaeli genelinde yer alan pazarlarda yaşayanlardan mağduriyet yaşamasını önlemeyi merkez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu satın alma Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisasabıta Şube’ Tüketici Tüketici Hakları Amirliği Zabıta yönünden Zabıta pazarındaki fiyat etiketi, son kullanma tarihi, kasa ve reyon arasındaki fiyat farkıyla denetimler.

HER ÜRÜNDEN ÖRNEK ALINIYOR

Denetimler kapsamında zabıta vurulmuş, onun daim ölçülerinden, yer alan un, yağ, peynir, yumurta veyat gibi temel gıdada birer örnek alarak raf ve standartlarını gözden geçiriyor. Ayrıca, onu kullanan son kullanıcı de kontrol ediliyor.

TUTANAK TUTULUYOR

Vatandaş gibi alışverişini yapanlar Zabıta bütçeleri açısından bir şekilde değerlendiriliyor. Reyon etiketi ile kasadaki ürün fiyatlarıyla karşılaştırılmıyor. Denetimlerde raf ile kasa fiyatlarındaki kişilerden muhafaza edilecek durumda tutulacaklar ve bu tutanak İl Ticaret Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Müdürlük tarafından ilgili veya marketlere cezai işlemler uygulanıyor.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu