REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Çınar Çocuk Evi’nde çocuklar yaşayarak öğreniyor

İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi’nde Reggio Emilia yaklaşımıyla eğitim alan çocuklar, somut deneyimlerle bilgilenirken deneyerek, yaşayarak ve keşfederek öğrenmeye devam ediyor.

İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi, “Her çocuk özeldir” ilkesinden yola çıkarak öğrenmenin temel alındığı Reggio Emilia eğitim yaklaşımının ağırlıklı olarak uygulandığı bir kurum olarak eğitim vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde hak temelli yaklaşım, ayrımcılık yapmama, eşitlik, hesap verebilirlik, şeffaflık ve katılım gibi alanlarda öğrenmenin tüm basamaklarını yönlendirmek ve düzenlemek için eğitimde fırsat eşitliği hakkı gibi temel insan hakları ilkeleri dikkate alınarak çalışmalar gerçekleştiriliyor. 


“EMSALİNE ZOR RASTLANAN BİR BAHÇEYE SAHİBİZ

”Çınar Çocuk Evi’nde görevli Okul Öncesi Öğretmeni Helin Akkurt, “Okulumuzda akran eğitimi uyguluyoruz, bu bizim için çok kıymetli. Günlük rutinlerimiz içerisinde büyük yaş ve küçük yaş çocuklarımızı bir araya getirerek akran eğitimi yapıyoruz. Bu eğitim kapsamında öğretici olan kişi çocuklar olduğu için karşılıklı olarak çok güzel bir etkileşim gerçekleşiyor. Buradaki öğrenmeyi başlatan çocuklar olduğu için çok daha hızlı bir şekilde yol katedebiliyoruz. İzmit’te emsaline zor rastlanan bir bahçeye sahibiz. Bu bahçeye sahip olduğumuz için biz de doğa eğitimine önem veriyoruz” dedi. 


“ÇOCUKLAR GÜZEL PROJELER ORTAYA ÇIKARIYOR

”Okul Öncesi Öğretmeni Gülsen Yüceer Zenci ise “Her çocuk özeldir ilkesinden yola çıkarak çocuk merkezli, kendi kendini eğitebilen, yaratıcı, estetiğe önem veren, işbirliğine yatkın çocuklar yetiştirmeyi planlıyoruz. Çocuklar okula geldiklerinde kahvaltı saati ile başlıyoruz. Daha sonra bir gün öncesinde yaptığımız projeler üzerine konuşuyoruz. Hem dünyada hem de Türkiye’de özel ve eğlenceli günlere de yer veriyoruz. Çocuklar özel günler kapsamında hem eğlenerek hem araştırarak hem de keşfederek çok güzel projeler ortaya çıkarıyor” ifadelerini kullandı. 


“5 TAM GÜN HİZMET VERİYORUZ

”Çınar Çocuk Evi Sorumlusu Burcu Elyıldırım, “Okulumuz 5 tam gün hizmet veren bir kurumdur. Eğitim öğretim saatlerimiz 08.30 – 17.30 şeklindedir fakat çalışan anne babalarımızın çocuklarını daha erken bırakıp geç alabilmeleri şansını yakalayabilmeleri adına kurumumuz 07.30’da açılırken akşam 18.30’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi, gerek konumu gerek okul içinde kullanılan materyaller ve nitelikli öğretmen kadromuzla hizmet vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu