REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

İzmit Belediyesi çiftçiye gübre desteği verecek

Üreten ve üreticiyi destekleyen İzmit Belediyesi, son bir yılda yüzde 400 artan gübre girdi maliyeti nedeniyle çiftçiye yüzde 90 hibeli gübre desteği verecek

Üreten belediye İzmit Belediyesi, tarımsal kalkınma hamleleriyle üreticilere öncü olmaya ve destek vermeye devam ediyor. Sezonda yaşanan kuraklık ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle çalışmalarına hız veren İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, şimdi de kanayan yara olan ve son bir yılda yüzde 400 artan gübre girdi maliyeti nedeniyle harekete geçti. İzmit Belediyesi Buğday Verimliliğini Arttırma ve Yerel Buğday Tohumunu Destekleme projesi kapsamında çiftçiye yüzde 90 hibeli gübre dağıtacak. 


3 ŞUBAT PERŞEMBE 

İzmit Belediyesi, Buğday Verimliliğini Arttırma ve Yerel Buğday Tohumunu Destekleme Projesi kapsamında verimi ile öne çıkan Nusrat cinsi buğday tohumunu 43.800 kg olarak 438 çiftçiye yüzde 70 hibeli olarak dağıtmıştı. Şimdi de buğday üreten 438 çiftçiye toplam 22000 kg gübre yüzde 90 hibeli olarak dağıtılacak. Piyasada 50 kg’lık çuvalı 700 TL olan üre gübresini İzmitli çiftçiler yüzde 90 hibeli olarak 70 TL’ye alacak. İlk dağıtım 3 Şubat Perşembe günü saat 10.00’da İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımıyla Modern Hayvan Pazarı’nda gerçekleşecek.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu