REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Belsa Otoparkı’nın işletme süresi doluyor

İzmit’in en merkezi yerinde bulunan Belsa Plaza altındaki otopark alanının işletme süresi doluyor. Sürenin dolmasının ardından İzmit Belediyesi’nin yeniden ihaleye çıkması ya da otoparkı kendisinin işletmesi bekleniyor.

Belsa Plaza’nın altında 2.5 kattan oluşan otopark alanının işletme hakkı Aypark İşletme Sanayi firmasında bulunuyor. 31 Ocak 2022 tarihinde sona erecek işletme hakkı, Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan mücbir sebepler nedeniyle pandemi koşullarına bağlı olarak 3 ay uzadı. Pandemi nedeniyle zararın telafisi için uzatılan süre sonrası Aypark İşletme, otoparkı şubat, mart ve nisan ayında da işletebilecek. Firmanın işletme hakkındaki son günün 1 Mayıs 2022 olacağı belirtiliyor.

BELİRSİZLİK SÖZ KONUSU

Aypark İşletme Sanayi işletme hakkının sona ermesinin ardından Belsa Plaza Katlı Otopark Alanı ile ilgili nasıl yol izlenecek henüz bilinmiyor. Bir yandan firmanın işletme hakkının ne zaman sona ereceği konusunda bir kesinlik söz konusu değilken, firmanın süresinin sona ermesinin ardından ihaleye çıkılıp çıkılmayacağı da netleşmedi. İzmit Belediyesi’nin alacağı bir kararla Belsa Plaza Katlı Otoparkı kendisi de işletebilir ya da yeni işletmecisini belirlemek için ihaleye çıkılabilir. İşletme hakkının sona ermesi ve yeniden ihale açılması durumunda Aypark Sanayi yeni ihaleye şimdilik girmeyecek.

MAYIS AYINDA BİTECEK

Belsa Plaza Katlı Otopark Alanı’nda işletmecinin kullanım hakkının 1 Mayıs tarihinde sona erecek. Normal şartlarda alanın işletme hakkı 1 Şubat’ta sona eriyordu ancak pandemi nedeniyle işletmeciye 3 ay daha verildi.

860 ARAÇ KAPASİTELİ

Kapasitesi 860 araç olan Belsa Plaza Katlı Otopark alanın 800 araçlık bölümü araç parkına açık, bu durumun nedeni ise İzmit Belediyesi’nin bulunduğu binanın güçlendirme işlemine tabi olmuş olması ve o alanın kullanıma kapalı olması.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu