REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Kocaeli’de ekmek ve simide zam

Fırıncılar Odası’nın talebi ile 3 liradan satılan 250 gram ekmek 200 grama indirilerek 3 liradan satılacak. Ekmeğe yapılan gizli zamla birlikte simide de zam yapıldı. 3 liradan satılan 90 gram simit 4 liraya yükseltildi. Zamlı ekmek ve simit satışı cumartesi günü başlayacak.

Fırıncılar Odası elektrik, doğalgaz, işçilik maliyetleri başta olmak üzere ekmeğin maliyetini yükselten giderlere gelen zamlar nedeniyle yeniden zam yaptı. Fırıncılar Odası, Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü’nün bulunduğu komisyonda reddedilen ekmek zammı Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde kabul edildi. Fırıncılar Odası 3 liradan satılan 250 gram ekmeğin gramını düşürerek cumartesi günden itibaren 200 gram ekmeği 3 liradan satacak. Yapılan gizli zam ile ilgili valiliğin dava açıp açmayacağı merak konusu.

5 LİRA OLMASINI İSTEDİLER

Ekmek zammıyla birlikte Fırıncılar Odası Kocaeli’de adeta insanların öğün olarak tükettiği simide de zam yaptı. Şu anda 90 gramı 3 liradan satılan simit için Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne 5 lira olması teklifi ile gelen Fırıncılar Odası, burada yapılan görüşmenin ardından 1 lira zam yapmaya ikna oldu. Cumartesi gününden itibaren 90 gram simit artık 4 liradan satılacak.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu