REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
GündemKocaeli

Uzay ve roket sektörü Gebze’de buluşacak

“5’inci Uzay Günleri-Artemis” etkinliği, Türk uzay ve roket sektörünü 24-25 Şubat’ta Gebze Teknik Üniversitesi’nde bir araya getirecek.

Türk uzay ve roket sektörünün önde gelen isimlerini üniversiteli gençlerle buluşturmak amacıyla başlatılan Gebze Teknik Üniversitesi Uzay Günleri, bu yıl “Uzay Günleri-Artemis” adıyla ve Türksat’ın ana iletişim desteğiyle gerçekleştirilecek.

Yarın başlayacak etkinlik, cuma günü de devam edecek.

Bu yıl savunma sanayisi firmalarından da üst düzey konuşmacıların yer alacağı Gebze’deki etkinlikte, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, kurumun Ay çalışmalarına ilişkin güncel gelişmeleri anlatacak.

Savunma sanayii ve roket sistemleri anlatılacak

Türksat Genel Müdür Yardımcısı Selman Demirel’in, şirketin uydu tarihçesini ve son gelişmeleri paylaşacağı etkinlikte, TÜBİTAK SAGE Enstitü Müdürü Gürcan Okumuş da Cumhuriyet dönemi savunma sanayii ve SAGE’nin çalışmalarına ilişkin bilgi verecek.

Panelde, DELTA V Genel Müdürü Arif Karabeyoğlu, ROKETSAN İleri Sistemler ve Teknolojiler Genel Müdür Yardımcısı Sartuk Karasoy, TÜBİTAK UZAY HALE Projesi Başuzman Araştırmacı Banu Çiçek Aydın da roket sistemleri alanında yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunacak.

Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte, mühendis adayları da bir araya gelecek.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu