REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Kocaeli’de çarpık kentleşmenin olduğu mahallede 489 bina yıkıldı

Kocaeli’de yapı stoku açısından en riskli bölgelerden biri olan Cedit Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesi ile 489 binanın yıkımı tamamlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının desteğiyle Cedit Mahallesi’nde kent tarihinin en önemli kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirileceği duyuruldu.

Bölgede devam eden yıkım çalışmalarında sona yaklaşıldığı aktarılan açıklamada, hak sahiplerinin tamamına yakınıyla anlaşma sağlanan projede, 489 binanın yıkımının gerçekleştirildiği söylendi.

Konutlar kentin siluetini bozmayacak şekilde yapılacak

Proje kapsamında, hak sahiplerine kira yardımlarının da sürdüğü, 1003 hak sahibine toplam 926 bin liralık 5. ay kira yardımının şubat ayında ödendiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

“Proje dahilindeki alanda bulunan son 4 binanın, resmi işlemleri sonuçlandıktan sonra önümüzdeki günlerde yıkımı gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 1105 daire ve ticari alan yapılacak. Konutlar arazinin ve kentin siluetini bozmayacak şekilde yapılacak. Dönüşüm kapsamında hazırlanan proje maketi de görücüye çıkmıştır. Projenin maketi Kadıköy Mahallesi’ndeki katlı otoparkta yer alan Büyükşehir Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Proje Ofisi’nde sergileniyor.”

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu