REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Kocaeli’de hekimler 3 günlüğüne iş bıraktı:

Hekim Birliği Sendikası Kocaeli Şubesi bugün Kocaeli Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek üç günlüğüne iş bıraktıklarını duyurdu. Şube Başkanı Abdullah Güneş, “Bizler her daim hekim olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Yaklaşık 600 üyesi bulunan Hekim Birliği Sendikası Kocaeli Şubesi, hekimlerin sorun ve talepleri için 14-15-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen üç günlük grevin ilk gününde, Kocaeli Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube yöneticileri ve üyelerinin de katıldığı eylemde açıklamayı Şube Başkanı Abdullah Güneş okudu.

YORGUN VE HATTA TÜKENMİŞ DURUMDAYIZ”

Güneş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada iki amaç için toplanmış bulunmaktayız. İlk olarak tüm hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım. Bu vesileyle konuşmama başlarken pandemi nedeniyle özveriyle yürüttükleri olağanüstü çalışma şartları altında hayatını kaybeden tüm hekim ve sağlık çalışanı arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz. Bugün burada olmamızın ikinci amacını paylaşmak istiyorum sizlerle: Bugün baktığımızda hekimlerin çalışma şartlarındaki acımasız, çetin koşullar, şiddetle her daim burun buruna gelmesi, düşük ücretlerle çalıştırılması, itibarsızlaştırılması kabul edilemez bir durumdur. Hasta ile hekimi karşı karşıya getirecek düzenleme ve yönlendirmelerin yapılması neticesinde maddi ve manevi olarak huzursuz, yorgun ve hatta tükenmiş durumdayız. Bu nedenle bağlı olduğumuz Hekim Birliği Sendikası adına 14 Mart Tıp Bayramıyla başlayan 15-16 Mart günlerinde devam edecek olan iş bırakma kararına uyuyoruz.

HEKİMLERİN TALEPLERİNİ SIRALADI

Diğer sendikalarla birlikte aldığımız bu kararımızda taleplerimiz: Hastane, ASM, ADSM’lerde güvenliğin gerçek anlamda sağlanması için güvenlik görevlileri ve gerekli araç, cihaz gibi donanım yeterli sayıda bulunması ve kurumlara kontrollü giriş sağlanması, şiddete karşı mücadelede daha etkin, caydırıcı yaptırım ve usuller TCK ve CMK’da yer alacak şekilde düzenlenmesi, cezası kesinleşen failler sağlıkla ilgili sosyal güvenlik hakkından mahrum bırakılması, Malpraktis davalarında hekimler ve diş hekimlerinin, hakimler gibi güvence altına alınması. Kast unsuru olmadıkça, hekim hapis cezası ile yargılanmamalı ve tazminat hekime rücu edilmemeli. Tüm hekimler arasında eşit işe eşit ücret anlayışı sağlanarak, aynı eğitim düzeyindeki hekimlerin statü farklılıklarından doğan ücret ayrımları kaldırılması, genel bütçeden ödenen ve emekliliğe yansıyan tek kalem maaş düzenlenmeli ve bu maaş en az kıdemli tabip albay veya 1’inci dereceye ayrılmış 10 yıllık hakim ve savcı maaşı düzeyinde olmalı

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu