REDSTONE FRANCHISE BAŞVURUSU İÇİN HEMEN TIKLAYIN! Uluslararası ve %100 Türk Sermayeli Gayrimenkul Franchise Şirketi
Kocaeli

Hyundai’de yüzler gülüyor, tüm maaşlara yüzde 50 zam

İzmit merkezli üretim yapan Güney Koreli otomotiv devi Hyundai bir kez daha çalışanının yüzünü güldürdü. Maaş ve sosyal haklara iyi zam yapıldı.

2021 yılına girerken eylemlerle gündeme gelen, hayli stresli dönemler geçiren Hyundai, geçen yılın son dönemlerinde çalışanlara iyi zam yapmış, 2022 yılbaşından önce de prim ve alışveriş çeki ödemeleri de memnuniyeti devam ettirmişti.

ENFLASYON + YÜZDE 8

Enflasyon oranının günden güne arttığı bir dönemde Hyundai yönetiminin çalışanlarına nasıl zam yapacağı merak konusuydu. Ve mart ayında yapılacak zam oranları belli oldu. Hyundai yönetimi, enflasyon oranını yüzde 42 olarak açıklandığı bir dönemde tüm çalışanların maaşlarına yüzde 50 oranında zam yaptı.

RAMAZANDA 3 BİN LİRA DAHA

Yönetim ayrıca Ramazan aylarında net 1000 lira olarak verdiği alışveriş çeki miktarını 1500 liraya çıkartırken, 1500 liralık ilave artış daha sağladı. Böylelikle Ramazan ayında her çalışan ayrıca 3’er bin liralık harcama yapabilecek.

KURBAN VE DEVAMLILIK İKRAMİYELERİ

Fabrika yönetimi Kurban Bayramı ödemesini 800 liradan 1500 liraya yükseltirken, devamlılık ödülü de aylık 100 liradan 150 liraya çıkartıldı. Devamlılık ödülü yıllık bazda ise 1200 liradan 1800 liraya çıkmış oldu.

İŞÇİLER ÇOK MEMNUN

Öte yandan Hyundai çalışanları yapılan zamdan çok memnun. Yönetimin kendilerini enflasyon karşısında ezdirmediğini belirten çalışanlar, sevinçlerini gazetemizle de paylaştı.

Gebze Haber Merkezi

Gebze Haber Merkezi | Gebze'nin Haber Merkezi. Özgün, Yaratıcı, Yenilikçi Bakış Açısı ile Doğru, Tarafsız, Araştırmacı Gazetecilik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu